0.9v-5v değişken girişli 5v sabit çıkışlı step up yardımm!!

mtlaktrk

Üye
Herkese iyi akşamlar arkadaşlar.Siteye daha yeni üye oldum.2 aydır araştırma yapıyorum fakat bana uygun bir devre bulamadım bu yüzden sizlerin yardımınıza ihtiyacım var.Şimdi aradığım devre şu:Elimde 1.5v bir güneş pili var.ben bu güneş pilinden bir lityum polimer pil şarj etmek istiyorum.Güneş pilinden alacağımız 1.5v gerilimi bir devre vasıtasıyla 5v olarak almak istiyorum.bu devrelere step up devreleri deniyormuş.Ama devreyi bulamadım.Lütfen bana yardım edin çok önemli bir proje üstünde çalışıyorum bu devreyi yapmam şart.hangi entegreyi kullanmalıyım ve nasıl bir yol izlemeliyim?Devreyi gönderebilecek olan var mı lütfen acill yardımlarınızı bekliyorum

size lazım olan buck boost converter devresidir. ayarlı buck boost devresi aşağıdadır.
Ayarli-Buck-Boost-konvertor-devresi-BuckBoost-covertor.png

not: alıntıdır.

sanırım zeneri 5v1 zener seçerseniz 5v alırsınız diye düşünüyorum isiste bi deneyin isterseniz

teşekkür ederim ama girişi nasıl yapıcaz benim 1.5v güneş pilim var sizin devrenizde ise minmum 3v vermemiz gerekiyor

isiste 1.5 volt verip bi deneyin isterseniz. 1.5 volt girişte de iş görür diye düşünüyorum

yardımlarınız için çok teşekkür ederim başka bir soru daha soracağım kusura bakmayın başınızı ağrıttım ama benim için gerçekten önemli çünkü bu projeyi tubitağa sunacağım allahın izniyle.sorum şu benim bu güneş pilim öğle saatlerinde 1.5 volt veriyor.akşam saatlerinde ben bu voltu alamam bu devreyi kurarsam güneş pilim 1.5v altına düşerse genede devre çalışır mı ??

hocam şimdi denemediğim için birşey söyleyemem ama bu devre üzerinde kondansatör ve bobinin değerleri değiştirilip isiste denemek lazım.

tamam çok teşekkür ederim ilginiz için

rica ederim projenizde başarılar dilerim

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri