0.37 kw motor sürme

fellemow

Üye
arkadaşlar öncelikle selamlar
0.37 kw bir motorum var yapmayı düşündüğüm projede motorun3 farklı hızda ileri ve geri sürme işlemini gerçekleştireceğiz.belirli pozisyona kadar bir frekansda diğer pozisyona kadar farklı ve son pozisyonda farklı bir frekansda daha sonra tekrar run verdiğimizde tam tersi yönde aynı 3 hızda pozisyonlarını tamamlayacak.
Hangi marka ve model sürücü önerirsiniz.sürücünün çalışma komutlarını plc ile vereceğiz.bu uygulamayı sadece sürücü ile gerçekleştirebilir miyim yoksa ters yön için kontaktörle mi yön ayırayım?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Sürücü markalarına göre terımler farklılık gösterebılır,ATV serisinden bahsedersek;
+24 müşterek ucunuz.L1 ileri, L2 geri, L3 ayarlı birinci basamak hızınız, L4 ayarlı 2.basamak hızınız,L5 ayarlı 3.basamak hızınızdır.
Komutları PLC ıle verecegıne göre sıkıntı olmaz. İleri çalışmada L1, geri çalışmada sadece L2 devamlı kontak alacak.

Yoruma katılıyorum genelde sürücü kontakları standarttır benim kullandığım sürücü omron mx2 serisi her türlü işinize yarıyacaktır işinizi görecektir. lakin ileri geride sıkıntı yapmaz ama sistemde pulse kaybı önemli onu dikkate alınız. Sürücü Omron tavsiye ederim, gerek bağlantı gerekse programnlanabilme açısından.

ilginize teşekkür ederim madem atv'lerden bahsettik altivar 12 ve 32 arasında farklılık illa ki var ama atv 32 ile yapılan uygulama atv12 ile yapılabilir mi

sayın engineerkuka pulse kaybı derken sürücüleri pulse ile bir kullanım yapmaktan mı bahsediyorsunuz.konularda acemiyim

Danfoss FC-051 micro driver ile yapabilirsin. Fiyat açısından uygundur.

18 ileri yönde 1.hız
18-19 ileri yön 2. hız
18-19-27 ileri yön 3.hız

29 geri yönde 1.hız
29-19 geriyön 2. hız
29-19-27 geri yön 3.hız

Ekli dosyalar

• FC 51 (3 HIZ UYGULAMASI ).pdf
    721.4 KB · Görüntüleme: 11
dediğim gibi ileri geri de fazla sıkıntı yapacağını düşünmüyorum genelde döner pozisyonlarda olur değer kaybetme yani örnekle açıklamaya çalışayım, encoderinizin okuduğu der bir kaç tur sonra değer kaybedebiliyor oda zamanla(3 4 saat sonra) durması gereken yerde durmamasına neden oluyor. onun için kablolamanın kısa olması izoleli olması önemli tabi bu benim dediğim çok hassas işler için geçerli.

şimdi anladım sizi engiineerkuka bizim uygulama da o kadar hassasiyet yok ve encoder ile de yapmıyoruz mekanik sviçlerle pozisyon kontrolü yapıyorum x0a kadar bir hız x1e kadar 2. hız x2 ye kadar üçüncü hız gibi

Encodr devrini saydırarak plc den röle cektırıp bu röle kontakları ile sürücüye kumanda edebilirsiniz.

ilginize teşekkür ederim Sn: zeybek bilgi ve görüşlerin benim için değerlidir.deneyimlerimi bildireceğim

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri