şehir şebekesi otomasyonu

gbiter

Üye
indiri merkezden en uçtaki aboneye kadar olan tüm dagıtım hatları dahil sehir Şebeke otomasyonu hakında yardımcı olursanız çok mutlu olurummm..yani nasıl bir sistem ne tür proğramlar kullanılyor nasıl devreye alıyorr ..böyle bir sistemin çalışmaları yapıldığını duydumm ...bilgisi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım varr ..

gbiter kardeşim sanırım sen flimlerde gördügümüz otutdugu yerden sebeke sistemini kontroleden ve arızalara oturdukları yerden müdahale edilebilecek sistemlerden bahsediyorsun eger öyleyse böyle komple bir sistemin oldugunu sanmıyorum en azından bizim ülkemizde elektrik sebekelerinde arızaya arıza mahalinde müdahale etmek zorundayız.ama üretim yapılan santraller arasında yükler konusunda bilgi akısı vardır.herhangi bir arıza nedeniyle santral devreden cıkabiliyor bu yuku devrede olan diger merkezlere aktarılabiliyor onunda sınırı var.sınır gecilirse santraller birer birer yukleri uzerinden atabiliyorlar ve kısmen veya tamamen bolgede elektrik kesilebiliyor.bunada sistem oturması diyorlar.ülkemizde bu tur kesilmeler yasanmıstır.sen metro ve tren oyomasyonlarını kastediyorsan bilgim yok.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,844
Son üye
mehmet.ali.turhan.99@gmai

Yeni konular

Geri