şebeke-jenaratör otomatik transfer panosu olmadan transfer yapmak

fullmoon

Üye
eğer kurulu gücünüz çok büyük değilse ve düşük maliyetli kaliteli bir transfer işlemi yapmak istiyorsanız yapmanız gereken 2 adet kompakt şalter 2 adet kontaktör 2 adet zaman rölesi 1 adet iki kontaklı röle kullanmaktır.size bununla ilgili kendi tasarımım olan öernek bir proje linki vereceğim.umarım sizin için faydalı olur.size verdiğim bu bu projede hem Şebeke-jenaratör transferi var hemde kompanzasyon sistemi bulunmaktadır.

tesekurler dostumda zaten pıyasada boyle yapılıyor...kucuk ve orta guclerde bole..cok buyuk guclerde asco gıbı panolarla..cok kucuklerde kontaktor..

Evet piyasada böle yapılıyor ama bu konu hakkında bilgisi olmayan arkadaşlar için açmıştım konuyu

şebeke ve jeneratör de geçişleri kontaktör ile mi yoksa motorlşu salterle mi yapmak istiyorsun eğer motorlu salterlerle yaparsan daha güvenli olur

Benim de elimde motorlu dış devre şalteri vardı sık zamanlarla arıza çıkarıyordu.legrand dpx 250 markasında 50 kva lık jeneratörde tam istediğim verimi alamadım da ondan başıma gelmese söylemezdim.ayrıca motorlu dış deevre şalterlerini genellikle büyük güçteki jeneratörlere öneririm.sadece başıma geleni açıkladım tabiki kişi den kişiye farkedebilir.kolay gelsin...

400 A ve daha büyük akımlarda motorlu şalter kulanılmaktad. küçük güçlerde gerek yok ayrıca arıza yapma oranı daha yüksek motorlu şalterlerin

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri