şarj dinamosu

saftilki

Üye
Beyler oto şarj dinamosu'nun üretiiği ektriği 12v 300 inverte uyarmı doğrultmaç gerekirmi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Sormak istediğin anlaşılmıyor ama senin sarj devreni invertere bağladıktan sonra ne kadar güç çeker muamma.ondan sonra şarj cihazın çöplük olmasın

arkadaşım doğrultmaç gerekmez ama şarj dinamosu 5A den fazla akım çekemezsin
12*5=60W yani enfazla 60w bi alıcı bağlaya bilirsin o da 2-3 tane tasarruflu lamba demektir. işini görmesi için şarj dinamosunun çıkışına bi akü bağlayıp enerji kullanmadığında aküyü şarj edip akü üzerinden kullanırsan biraz idare eder

beyler işn açıkçası körü körüne bir çalışma başlattım buda nedir söyleyelim
bir mikser motoru yada şarjlı matkap motoru'na 3 veya 4 kayışlık bir kasnak etrafınada oto şarj dinamoları yani 12v 60 watt enerjiyi bedaş Şebeke sinden tüketip 3 adet 200 ah.akü doldurmak veböylece pireyi deve yaparak günün 24 saatin 12 saatini bedavaya getirmek.ne dersiniz.

elimde birde sokak lambası var 10 adet güneş enerjili bunlardanda bişiler yapabiliriz.

beyler işn açıkçası körü körüne bir çalışma başlattım buda nedir söyleyelim
bir mikser motoru yada şarjlı matkap motoru'na 3 veya 4 kayışlık bir kasnak etrafınada oto şarj dinamoları yani 12v 60 watt enerjiyi bedaş şebeke sinden tüketip 3 adet 200 ah.akü doldurmak veböylece pireyi deve yaparak günün 24 saatin 12 saatini bedavaya getirmek.ne dersiniz.

sonuç olarak şebekeden çekeceğinizenerji ile aküleri sarj edeceksiniz verin hesabını yaptığınızda daha fazla fatura ödediğinizi göreceksiniz

mikser motoru kaç watt tüketiyor acaba100 watt emse 1 aylık fatura tutarını hesaplamak lazım onu hesaplattırıp sekrar dönerim.

birde elimde 10 adet sokak lambası var güneş enerjili. bunların her birinin içinde 2 adet kalem batary pil var.3x10 bu enerjiden bişiler yapbiliriz herhalde dimi.

3 adet 200 ah akü öyle 1-2 saatte dolmaz bu bir.
İkincisi ise şarj etmek için harcadığınız şebeke elektriğine ödediğiniz para daha fazla olur. Sayın tandoğana katılıyorum bu konuda.

o zaman bu elimdeki güneş enerjili sokak lambalarının panellerini söksem her bir lambada 4 panel var ve ışıkta 1.2 veriyor 10x4=40 panel 14.4 çıkış alınıyor 1.2 saate dolmasın akşama kadar yolu var benim öğrenmek istediğim bu elde edilen enerjiyi daha başka nasıl değerlendirebiliriz. mesela iki adet 5volt 12volt inverter gibi

kih kih kih bakın ne buldum.güneş enerji panelleri sarı yanan lambanın ışığından yine üretiyo normalde 0.4ile 6 üretirken büyüteç ile ışığı toplayıp panele verdiğinde 1.3 e kadar yine yükseliyor evin önünde sokak lambasıda var. gece gündüz üretime devam.

bir söz var almadan vermek allaha mahsus diye oda veriyor ve sonra istiyor az vererek cok almak olmaz aslında yaptıgın senin zararına kayıplarıda hesaba kat bakalım önüne ne gelecek

güneş enerjisinden faydalanırsanız tabiki olur

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,166
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri