Şu devreyi açıklar mısınız?

engerex

Üye
Selam arkadaşlar.
Aşağıdaki devre bipolar step motor sürücüsü. Bilgisayarın paralel portunun 2,3,4,5 numaralı pinlerinden aldığı sinyale göre motoru hareket ettiriyor. Bu devreyi yapmak istiyorum, elektronik bilgim iyi olmadığı için bu devrenin elemalarınn tam olarak nasıl çalıştığını bilmiyorum.
Bu pine 1 sinyalı gelirse şu devre elemanı şunu yapar gibi açıklarsanız sevinirim.
bipolar_k.gif
kaynak

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
devrede gördüğün gibi iki not kapısı ard arda bağlanmış seri bağlantı arasından birer uç daha çıkarılarak değil ve değilin değili sinyalleriyle
toplam sekiz npn transistör sürülmüş,devreden anlaşılmayacak bir şey yok
daha ne istiyorsun,

devrede gördüğün gibi iki not kapısı ard arda bağlanmış seri bağlantı arasından birer uç daha çıkarılarak değil ve değilin değili sinyalleriyle
toplam sekiz npn transistör sürülmüş,devreden anlaşılmayacak bir şey yok
daha ne istiyorsun,

Sanıyorum devrede 4 adet NPN, 4 adet te PNP transistör vardır.devrenin çalışmasında herhangi bir aksaklık yoktur.

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri