Şerit led için ups seçimi

Bende buraya yazsam umarım cevap alabilirim.13 katlı bir binaya toplamda ya 14 metre yada 21 metre 3 çipli led takacagiz bunlar tabi her katta 50cm yangın merdivenine 50 cm kat arasına eğer 21 metre olarak hesaplayip bize 2 saat minimum enerji sağlayabilecek bir ups cihazı var ise kat arası 100cm yangın merdiveni 50cm olacak eğer yok ise 50cm olarak her iki tarafa takılacak.
Yani kısaca 14metre led için minimum 2 saat enerji sağlayacak bir ups
Birde 21 metre için minimum 2 saat enerji sağlayacak bir ups
Kaçlık olmasi gerekir yada nasıl hesaplanır şimdiden teşekkürler

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Toplam led gücü atıyorum 200 watt olsun. Kullanacağınız ups in gücü minimum 200 watt olmalıdır. (en az yarısı kadar fazla olsun yani minimum 300 watt)
2 saat çaıştığında toplam harcadığı enerji 2x200 =400 watt saat enerjidir.
2 saat çalışsın istiyorsanız hesaplamada önemli olan akünün toplam volt ve amperidir. 24 voltluk akü kullandığınızı düşünelim. Akünün akımı minimum 400/24=16.66 amper olmalıdır. devrenin verimi yüzde yüz olmayacağı için ihtiyacınız olan akü amperi yaklaşık 20 amper olacaktır. yani 24 volt 20 amper akü 200 wattlık bir yükü 2 saat çalıştırabilir.

Cevap için teşekkürler peki birsey daha söyleyeyim ben 220 volt çıkışı olan bir ups ile yapmak istiyorum 12 volta led trafosu ile düşürmek istiyorum aynı hesaplama onun içinde gecerlimidir. Birde bir ups cihazının ömrü ne kadar surelidir
Aslında bir daha okuyunca 220 çıkış olsa bile akunun çıkışı 24 voltmu oluyor acaba

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap için teşekkürler peki birsey daha söyleyeyim ben 220 volt çıkışı olan bir ups ile yapmak istiyorum 12 volta led trafosu ile düşürmek istiyorum aynı hesaplama onun içinde gecerlimidir. Birde bir ups cihazının ömrü ne kadar surelidir
Evet aynı hesaplama geçerli. UPS lerin garantisi 2 yıl. ups ve akü kalitesine göre ömrü değişir.

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri