şerit led aydınlatma ve akü

CiU

Üye
Merhaba iyi günler işyerime tavana 3 çip 60 led beyaz şerit led çekicem yaklaşık 15mt ve bu ledleri akü den elektrikler kesildiği zaman otomatik yakmak istiyorum ne almam gerekir...
Yani akünün amperide 15mt 3 çip 60 led şeriti yakacak güçte olması gerekir ve elektrikler varken akünün şarj olmasını istiyorum elektrikler kesildiğinde otomatik devreye girmesini istiyorum akünün böyle bir akü ve malzemesini nerden temin edebilirim.teşekkürler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
3 çipli 5m 3 w ahtiyaç duyuyor yanlışım yoksa 15m 9w eder sanırım en yaygın devre bu;

Automatic-LED-Emergency-Light-Modified.jpg

• Beğen
Tepkiler: CiU
devreyi istemiyorum ben aküyü nerden temin edebilirim ve başka malzeme lazımsa onu led harici yani ledler var bende

Kardeş sana kabaca söyleyeyim . 5 metresi yaklaşık 30-40 watt olsa senin 15 metren yaklaşık 100 watt tüketim yapar . Elektrik kesilince 1 saat idare etsin diyorsan 12 volt 9 Amper bir akü al yeter ( 30 lira civarındaydı). Ama bağlantısını öyle yaparsın ki elektrik kesilince sadece 5 metresini yakarsın o vakitte 3 saat götürür seni

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

• Beğen
Kardeş sana kabaca söyleyeyim . 5 metresi yaklaşık 30-40 watt olsa senin 15 metren yaklaşık 100 watt tüketim yapar . Elektrik kesilince 1 saat idare etsin diyorsan 12 volt 9 Amper bir akü al yeter ( 30 lira civarındaydı). Ama bağlantısını öyle yaparsın ki elektrik kesilince sadece 5 metresini yakarsın o vakitte 3 saat götürür seni

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.
teşekkürler

devre istemiyonda yanlız aküyle nasıl yapacan orda verilen devre iyi bak hem şarj devresi hem kontrol devresi

• Beğen
malzemeleri bilsem yeter gerisini yaparım

Merhaba bu devrenin 12v akü için olanı varmı? Piyasada satılıyormu?

ledler elektrik kesilince otomatik olarak aküden beslensin demişsiniz bunun için ben bir tane role kullanıyorum malzemeyi bilsem yaparım demişsin kolay gelsin

Röle modemde işe yarımıyor maalesef. Elektrik kesildiğinde kapanıp yeniden açılıyor buda modemin arızalanmasına sebeb olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,175
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri