Şema, Test Programı vs İhtiyacı Olanlara

Selamlar.
Kayisi yenisiyle deyisdirib yokla.
Roleler arizali ola bilir
Kolay gelsin

"

S.A bende LG F1443KDS7 model 11 kg çamaşır makinesi var arada sırada yük dengesiz diyor çamaşırı sıkmıyor duruyor basınca tekrar devam ediyor bazen 2 yada 3 sefer yapıyor servis bulamadı çamaşır az olandada yapıyor normal çamaşır ağırlığındada yapıyor bunun programına girilebiloyrmu yoksa hata kodunu kendimi veriyor bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim kolay gelsin

]Selamlar...

Bosch e-nr: SGS5302 Typ S9F1B bulaşık makinesinin arıza kodlarını bilen ustalarım var mı acaba?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Makina calistirildiginda ana salterle beraber S2 ve S4 butonlarina ayni anda basilarak test programi secilir.
Bunu takiben on panelde goruntulenen:
– L2 ve L4 ledleri yanip soner.
– Daha uzun bir sure icin S2 ve S4 butonlarinin her ikiside basili kalirsa, model versiyonlarini gosteren bir kod numarasi goruntulenir
Ornek, 20= version 0 21=version 1
– Butonlardan birine basilinca ilglli led yanar.
– Ekranin ve “eksiklik gosterge” ledlerinin aydinlanmasi icin S3 butonuna basiniz.
– Sure gostergesinin aydinlanmasi icin zamanlayici buton setine basiniz.
Test programi S2 ve S4 butonlarina basilarak baslar. Baslama suresine on ayar yapmak mumkun degildir. Test programi ana salterle cihaz kapatilarak sonlandirilir.
– Hata kodu ekranda goruntulenir:
1 bozuk aqua sensor
2 rezistans hatasi
4 su alma hatasi (sure veya donanim hatasi)
8 NTC (sensor) hatasi
Bir hata kombinasyonu (bir cok hata) olusmussa, bundan dolayi kod numaralari toplanacaktir.
Tum program suresi icin ust sepet fonksiyonu secilidir. S3 butonuna basilarak programin bir sonraki adimina gecmek mumkundur.
( Su alma adimi istisnadir– bir sonraki adima gecis yalniz su seviye salteri F1 tarafindan gerceklestirilebilir ).

Moderatör tarafında düzenlendi:
abiler merhabalar ya ocagınıza düştüm bana herhangi bir buz dolabı yada çamasır makınasını A sınıfı yapma yada A+ ,A++ yapma nasıl oluyor bir bilen varsa çok iyi olacak bu benım odevım araştırıyorum bulmaıyorum devre şeması falan dedi hoca ben daha bilgi sahibi bile olamadım yardım lütfen

Merhaba,

BOSCH HBN560550J MODEL fırına ait pcb (SNT-7-F) üzerindeki R25 ve R34 smd dirençler yanmış, değerleri okunmuyor. Bazı rus forumlarında ve polonya forumunda aynı kartla ilgili aynı arıza sorulmuş ancak yanıt alınamamış. Bu dirençlerin değeri nedir bilgi verebilecek olan var mı?

Kartın örnek fotoğrafı:

gau495658-z.jpg

Teşekkürler

Merhaba bende Bosch Siemens Servisinde çalışıyorum ama yurt dışında Arıza tes programlarına inan çok ihtiyacım var yardımcı olursan sevinirim

Merhaba Arkadaşlar Bosch Siemens Profilo yet servisinde çalışmaktayım .Şema ,test, programı v.s ihtiyacı olanlara yardımcı olabilirim. Herkese kolay gelsin.

Selamun aleykum arkadasimm oncelikle hayirli kazanclar bol musterilerin olsunn benn yakin zamanda bir servis acmayi dusunuyorumm bana bu elindeki butunn sema ve test kitapciklarini fotokopi cektiripp odemeliii olarak gonderebilirmisinn bu konuda yardimci olursan sevinirimm bu arada adim volkan yasar akcay balikesirdeyimm numaram05432429749

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Makina calistirildiginda ana salterle beraber S2 ve S4 butonlarina ayni anda basilarak test programi secilir.
Bunu takiben on panelde goruntulenen:
– L2 ve L4 ledleri yanip soner.
– Daha uzun bir sure icin S2 ve S4 butonlarinin her ikiside basili kalirsa, model versiyonlarini gosteren bir kod numarasi goruntulenir
Ornek, 20= version 0 21=version 1
– Butonlardan birine basilinca ilglli led yanar.
– Ekranin ve “eksiklik gosterge” ledlerinin aydinlanmasi icin S3 butonuna basiniz.
– Sure gostergesinin aydinlanmasi icin zamanlayici buton setine basiniz.
Test programi S2 ve S4 butonlarina basilarak baslar. Baslama suresine on ayar yapmak mumkun degildir. Test programi ana salterle cihaz kapatilarak sonlandirilir.
– Hata kodu ekranda goruntulenir:
1 bozuk aqua sensor
2 rezistans hatasi
4 su alma hatasi (sure veya donanim hatasi)
8 NTC (sensor) hatasi
Bir hata kombinasyonu (bir cok hata) olusmussa, bundan dolayi kod numaralari toplanacaktir.
Tum program suresi icin ust sepet fonksiyonu secilidir. S3 butonuna basilarak programin bir sonraki adimina gecmek mumkundur.
( Su alma adimi istisnadir– bir sonraki adima gecis yalniz su seviye salteri F1 tarafindan gerceklestirilebilir ).

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Merhaba Arkadaşlar Bosch Siemens Profilo yet servisinde çalışmaktayım .Şema ,test, programı v.s ihtiyacı olanlara yardımcı olabilirim. Herkese kolay gelsin.
Arkadaşlar foruma eskisi gibi sık giremesemde yinede Bosch ,siemens .profilo, arçelik ,beko, altus, gibi markaların buzdolabı ,çamaşır makinesi , bulaşık makinesi klima ve kombi ile ilgili problemlerinize yardımcı olmaya hazırım iyi çalışmalar...

Arkadaşlar foruma eskisi gibi sık giremesemde yinede Bosch ,siemens .profilo, arçelik ,beko, altus, gibi markaların buzdolabı ,çamaşır makinesi , bulaşık makinesi klima ve kombi ile ilgili problemlerinize yardımcı olmaya hazırım iyi çalışmalar...
Benim evde profilo bm5220eg E14 Hatası verdi bulaşık makinası hakkında elinde tamir ile bir klavuz varsa bana yardımcı olabilirsen sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri