Şebeke gerilimini ADC ile Okumak için Devre Şeması

Arkadaşlar ilgileriniz için kok teşekkür ederim ama sanırım konunun öz noktasını anlatamadım ben

Benim sorunum 450 volt kadar bir Şebeke gerilimini ölçebileceğim devre şeması lazım ölçüp pic e aktarabileceğim bir şema Yeri gelirse Faz ile nötr arasına Yeri gelirse faz ile faz arasına bağlayabileceğim bir devre şeması.

Şu linkte : https://i.kontrolkalemi.com/4/lcd-v-ameter_AC-25.gif ki devre şemasında sol üstte bir tane lcd ekran var oradaki gerilimleri gösteriliş biçimi aslında tam da benim aradığım bir biçim. en güzel örnek olarak bunu gösterebilirim.

o zaman burada bir devre daha var. bir de buna bakın.

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

Kardeş ya Hakkını helal et harbiden benim bu derdimle çok uğraştın Allah razı olsun...

Bu son verdiğin devre harbiden çok güzel tam da aradığım gibi birde bu resimi bulduğun sitenin adresini versen tam olacak da :D ( bende çok masraflı oluyom farkındayım da :) )

Şimdi gözleri kaynak aldı dün geceden beri kafam kazan gibi ekrana bile bu gün gözlüklerle bakıyorum pazardan aldım 5 liraya :D

Vesselam şemadaki malzemelerin değerleri tam olarak okunamıyo da :)

İlgileriniz için çok saolun...

giriş gerilimine Vo, çıkış gerilimine V dersek; V=(RV1/R1+RV1)*Vo olur. ancak burada devre max kaç volt için dizayn edilmiş bilmiyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,905
Son üye
smartnet

Yeni konular

Geri