ışık sensörü bağlantısı nasıl yapılır?

burakay

Üye
Merhaba araştırmalarımda net bilgiye ulaşamadım o yüzden konu açmak zorunda kaldım
Elimde şuan Powersubly ile çalıştırdığım led aydınlatma var levha aydınlatması ve vitrin aydınlatması için kullanıyorum sürekli fişe takılı çalışır durumda tutuyorum ebayden resimde ekli olan sensörü aldım ama bağlantısını yapamadım bağlantı için ekstra bir parçamı gerekiyor yoksa bunu direk bağlayabilirmiyim bağlayabilirsem nasıl bağlarım daha önce hiç sensör bağlamadım + ve - üzerinden ne şekilde bir bağlantı yapmam lazımki kullanabileyim yardımcı olursanız memnun olurum

DSC_2883.jpg

Anlatımdaki renkler tutmadığı için yapmadım hangizi faz notör emin olamıyorum sensör üzerindeki tarife göre kırmızı(load) beyaz(neut) siyah (line)

hallettim en sonunda renkler kafamı karıştırıyordu bana göre siyah herzaman (-) olması beni yanıltmış bağlantı şekli beyaz lamba ile power ın (-) si siyah powerın (+) sı kırmızıda lambaya giden (+) olarak bağladım çalıştı

Slm arkadaşlar 1 lambayı 2 sensörle nasıl yaka bilirim

Sent from my GT-I9300 using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

Hocam 2 hareket sensörü ile 1 lambayı nasîl yaka bilirim

1 sensör bağlantısını biliyorsan diğer sensörü de istediğin yere koyup yine bağlantı çıkışlarını lambaya gönderirsen olur. Aşağıda bir bağlantı şeması var. 2. sini nereye istiyorsan kur bağlantılarını yine ampül duyuna gönder. Yine de yanlışım varsa ustalarım düzeltsin.

fvhjig.jpg

Hocam 2 hareket sensörü ile 1 lambayı nasîl yaka bilirim

Bilgilerde biraz eksiklik var.İki hareket sensörü birden mi görmesi lazım yoksa ayrı ayrı görüp mü yanması lazım.

1 sensör bağlantısını biliyorsan diğer sensörü de istediğin yere koyup yine bağlantı çıkışlarını lambaya gönderirsen olur. Aşağıda bir bağlantı şeması var. 2. sini nereye istiyorsan kur bağlantılarını yine ampül duyuna gönder. Yine de yanlışım varsa ustalarım düzeltsin.

fvhjig.jpg
Tabi sensörden sensöre de değişebilir klemens uçları.Uçlar doğru.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri