İplik Sensörü Problemi

turan35

Üye
Arkadaşlar biraz önce müdürüm iplik sensörünün çalışma mantığını öğren şeklinde talimat verdi ve bazı sensörlerde ipliğin rengine göre algılamama sorunu yaşanıyormuş. Bu problem neden kaynaklanabilir ? Yani sensör dediğin önünden geçeni algılar geçmeyeni algılamaz renk farkı ne gibi bir problem yaratmış olabilir.
devreyi incelemek isteyenler burdan bakabilir ben çok birşey anlamadım. http://www.orbit-india.com/oym03.html

sayıın arkadaşım ip sensörleri ipin varlığını veya akışını algılar renge göre algılama yapanını duymadım

Evet bende duymadım hatta ben sensör duymadım doğru düzgün yeni mezunum. sizlerden yardım almak için buraya yazayım dedim

Başka model var mı, müdürün kastettiği senin verdiğinden başka olmasın? Uygulama başlığını okudun mu?

Başka model var mı, müdürün kastettiği senin verdiğinden başka olmasın? Uygulama başlığını okudun mu?
Sadece fikir alıyorum herhangi bir uygulama yok henüz bu tarz bir problemle karşılaşabilirsin dedi kendileri

Link için teşekkürler inceleyeceğim. Renk hassasiyeti oluyor mu bu tarz sensörlerde ?
renk ile ilgili sıkıntı yok switch üzerinde elyaf üzerinde bulunan kırık hassasiyetini ayarlayacağız 1 den 9a kadar sınıflandırma mevcut. filament fabrikası dediğin yeri tahmin ediyorum gibi yalovada olabilir mi ?

Olabilir tabi ki siz de mi bu sektörde çalışıyorsunuz eğer öyleyse yardımlarınıza çok ihtiyacım olacak

İlk verilen linkteki sensör sadece ipliğin sarım esnasında kopup kopmadığını kontrol ediyor gibi.
Benzer sensörleri kendi makinalarımızda kullandık,karşılıklı ir ledlerin arasından iplik geçiyor, iplik geçişi esnasında bir miktar salınım olduğu için sensör ok çıkışı veriyor.ancak sensörün tarama zamanı kadar salınım olmadıysa (gözlemlediğim 400ms civarı) sensör nok çıkışı veriyor ve röle çekiyor.Kumanda mühürlemesini bozuyor.Ayrıca üzerinde ledi de mevcut.
Mefa sensör'e bir bak derim. Kolay bulunabiliyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri