İnverter Yardım lütfen

ugurcocuk

Üye
kardeşlerim, hayırlı ramazanlar dilerim bir sorum olacak yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.
şöyle ki ;

Ben bir 12-240 volt çevirici inverter satın aldım. bir de akü yü şarj etmek için akü şarj aleti aldım.

sorum şu ; ben inverterin akü bağlantılarını yapıp çıkıştan 240 volt elde etsem ve bu 240 volt a akü şarj aletini bağlayıp uçlarını aküye bağlasam acaba hem aküyü şarj etmiş hemde 240 volt elde etmiş olabilirmiyim aynı anda?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
kardeşlerim, hayırlı ramazanlar dilerim bir sorum olacak yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.
şöyle ki ;

Ben bir 12-240 volt çevirici inverter satın aldım. bir de akü yü şarj etmek için akü şarj aleti aldım.

sorum şu ; ben inverterin akü bağlantılarını yapıp çıkıştan 240 volt elde etsem ve bu 240 volt a akü şarj aletini bağlayıp uçlarını aküye bağlasam acaba hem aküyü şarj etmiş hemde 240 volt elde etmiş olabilirmiyim aynı anda?

bu bağlantı yaparsan 240 volt alırsın ve aküyü şarz edersin ama.
Güc ü nereden alacaksın ve bu sistemin kayıpları nasıl karşılanacak. vs.

Bu senin yapmak istediğin adı devirdaim sistemi bu günkü tekneloji ile yapan olmadı.
forumda. bedava elektrik üretme diye ararsan çok konu var.

Bir de perendev konusu var ki evlere şenlik kaç yıldır bir arpa boyu yol alınmış makina yapılmış değil, sürahiden bardaklara su doldurayım bardaklardan tekrar sürahiye doldursam tekrar 1 sürahi suyum olur mu sormak gibi bir soru olmuş! İlk başta evet ama her doldurmada bardaklar dışına ister istemez su dökülecek ve geri dönüşsüz kaybımız artacak ...

Forum istatistikleri

Konular
128,104
Kullanıcılar
449,805
Son üye
berkayk304

Yeni konular

Geri