İnverter Tip Çanta Kaynak Makinaları Tamiri Hakkında Yardım

arkadaşlar ben kilmak dünya markası olan bi firmada kart tamiri montaj bölümünde calıştım fimer ve telwin makinaları toplantılarda konuşulurdu fakat bu makinaları tamir edeni türkiyede ilk defa duydum ilk önce 7500$ lık bi osilaskobu ve 10$ termal kamerası olan bi arkadaştan % 100 verim alabilir en azından bu malzemelri kullanması gerekir termal kamera ile ısı kontrolü ve sin yal testinde gecmemiş bir makina ıgbt batlatır bu da baya yüklü bir maliyetle sonuçlanır diye düşünüyorum

@zihrisinir
Selam, ilginiz için teşekkür ederim. Şu anda Rize'deyim. Özel mesaj gönderemediğim için buradan yazıyorum. 0539 .... ararsanız memnun olurum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Fimer 200 A inverter kaynak makinasının baskı kartlarının resmi veya baskı şeması gönderirseniz sevinirim.

engın arkadasım nasılsın umarım ıyi sındır senden bır rıcam var ben izmitten tener bende canta tıpı kaynak makınesı var sarı renkte ınverter marka sana arıza hakkında yardımcı olsun dıye soluyorum bunları arkadasım benım kaynak makınemin sorunu : kaynak yaptım dınlenendım ve yaklasık yarım saat fıse takılı kaldı kaynak yapıyordu bıraktıgımda ve elıme aldım kaynak yapacaktım fanı uzerınde lambaları yanıyor aynı calısıyormus gıbı fakat kaynak yapmıyor bunda ne gıbı bır araıza soz konsuudur bana yardımcı olabılırmısın sımdıden tskler normal olarak elelktrık baglantı kontrollerını yaptım kendım elektrıkcıyım saygılarımla cevap yazarsan sevınırım hayırlı işler

kardeşim şimdi eğer kaynak makinası hiç çalışmıyor işe fanı bile dönmüyorsa içinde muhtemelen top223yn(veya başka tip) pwm entegresi yanmıştır onu değiştir sorun düzelir farklı bi sorunb yaşıyorsan sorunun tam ne olduğunu yazarsan yardımcı olabilirim...

slm engin bende aydın didimde bobinajcıyım elektıronik canta kaynakları son zanmanda cok gelmeye başladı coguda normal calışıyor fan dönüyor ama cıkış yapmıyyo yani artı eksi degdirdigimizde elektırot ıolmasa bile kıvılcım cıkarırya bu cıkarmıyor nasıl yardımcı ola bilirsiniz şiimdiden teşekürler

Merhaba arkadaşlar benim çanta kaynağımın çıkş kartında bi kaç eleman patlamış ve noları gözükmüyo.Birinin diot olduğu kesin ama diğerlerini çözemedim.
MAX EXTRA INVERTER ZX7-200II MODELİNDE Bİ ÇANTA KAYNAĞININ KART RESİMLERİ OLAN @hotmail.com ADRESİNE GÖNDEREBİLİRSE SEVİNİRİM.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

bu tıp makınaların tamır teknık servıs hızmetını yapıyoruz ısteyenlere yardımcı olabılırım 0532 .....

hayri yılmaz
arkadaşım mrb bende antalya kaşta bobinajcıyım birsüredir elektronik makinalar geliyor tamirini bir şekilde yapıp gönderiyordum ancak bir sorunum var express 141 makina geldi soğutu fanı çalışıyor ancak çıkş yok üzerinde mosfet var patlamış mosfetin kodunu bulamadım 160 vardı elimde onun mosfetine baktım ırfpe40 patlayan ise transistör boyutunda yardımcı olursanız sevinirim birde devre üzerinde kondansitörler hariç hiç bir yerinde elektrik gözükmüyor şimdiden teşekkürler

arkadaşlar bu makinadan bendede var exspres weld 160 amperlik kırmızı led devamlı yanıyor kaynak yapmıyor. ana beslemede 450 voltluk kondansötörlerden biri gitmiş bundan olabilirmi .cevabınızı bekliyorum. teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,854
Son üye
Enes.trk

Yeni konular

Geri