İnverter devresi ve şarj ünitesi devresi

veysel28

Profesyonel Üye
Arkadaşar bu elk kesintileri canıma tak etti artık.O yüzden evim için akü beslemeli devre yapmaya karar verdim. Şimdi benim ihtiyacım inverter ve akü şarj devresine var.Elimde 12v 90 A akü mevcut Bu akü bildiğiniz gibi yaklaşık 1000 w dolayısı ile bana 1000 w inverter devresi ( pcb ve malzeme listesi ile olursa makbule geçer :) ) ve yine bildiğiniz gibi şarj üniteside yüzde 10 şarj dersek yaklaşık 9 a lik devre gerekiyor.İnverteri internetten araştırdım sağlıklı çalışan bir devre göremedim. Bu devrede pc televizyon birkaç tasarruflu lamba vb cihazlar beslenecek.Birde şuradaki PYRAMID 1000W POWER OTO İNVERTER DC12V - AC220V GittiGidiyor'da 99877135 inverter çok hesaplı geldi işimi görürmü acaba kullanıcı yorumları pekte iyi değil o yüzden güvenemedim.O yüzden devreyi kendim yapmak istedim.Teşekkürler.

Slm, yazılarımı takip ediyorsan önerdiğim şiddetle tavsiye ettiğim siteler vardı çöüm orda ... :)

konuya çözüm ürettiniz mi bilmiyorum ama elimde 1000 VA online saf sinüs inverter var yanlız kutu hasar gördüğü için ahşap bir kutu yaptırıp içine topladım cihazı dc giriş gerilimi 36 volt DC (3 adet 12 volt akü gerektirir) ilgilenirseniz mesaj atın

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri