İnvertörlü Devrede Motor Bağlantıları Nasıl Olmalı

yunusx

Katılımcı Üye
invertörlü devrede motor bağlantıları yıldız mı yoksa üçgen mi olmalı benim bildiğim üçgen olmalı ama bazı invertör bağlı motorları söktüğümde yıldız olduğu gördüm katolog harici bu bağlantılar neye göre yapılıyor birde ptc bağlantısı invertörde nereye bağlanıyor ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İnvertörün çıkışı faz-faz 220v veya faz-faz arası 380 tur.Motor etiketinde motorun çalışacagı gerilim ne ise ona göre baglanır.

aynı şey benimde başıma geldi özellikle küçük motorlarda yıldızda bağlanıyo.

arkdaşım DANFOSS sürücü kullanıyorsan 19 ve 50 nolu klemeslere bağlayacaksın ve Termal motor korumasını Termistör seçeceksın bu kadar.Başka sürücüleri bılemem.İyi çalışmalar.

arkadaşım motor klemensine bakarak kaç voltta yıldız ve üçgen bağlanması gerektiği yazar ona görede bağlarsın

Evet sorunun dogru cevabı budur.

isikotomasyon ' Alıntı:
İnvertörün çıkışı faz-faz 220v veya faz-faz arası 380 tur.Motor etiketinde motorun çalışacagı gerilim ne ise ona göre baglanır.

arkadaşlar doğru cevap şudur: sürücüye 3~ besleme veriyorsanız yıldız ve ya üçgen farketmez fakat 220v ile besliyorsanız kesinlikle ama kesinlikle üçgen bağlanacaktır.

djkursun ' Alıntı:
arkadaşlar doğru cevap şudur: sürücüye 3~ besleme veriyorsanız yıldız ve ya üçgen farketmez fakat 220v ile besliyorsanız kesinlikle ama kesinlikle üçgen bağlanacaktır.
yanlış:)

arkadaşlar benim görüşüm 4 kw kadar yıldız üçgen bagla farketmez fakat 4 kw tan sonra üçgen sürmen lazım .... saygılar..

uzunzamandır invertörlerle uğraşmıyorum ama ben hep şöyle yaptım:invertörü monofaze besliyorsam motoru üçgen bağladım,trifaze besliyorsam yıldız bağladım.çoğunluk simens oolmak üzere yirmiye yakın invertörü bu sistemle bağladım.hiç sorun çıkmadı.belki başka markalarda başka durumlar sözkonusu olabilir.kolay gele.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri