İnvertör Tasarımı (Tez Çalışması)

sedat18

Üye
Dostlar merhaba sizlerden bir ricam olacak.bitirme ödevi olarak invertör tasarımı üzerine çalışacağım. Elinizde ne kadar döküman varsa paylaşırsanız veya yardımcı olabilecek kişi ve/veya kişilere yönlendirirseniz çok sevinirim. Veri tabanından buluyorum birşeyler ama ingilizce hepsi onları çevirmek vs çok uzun sürecek.. Yardımlarınız bekliyorum..saygılarımla...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
sedat senin tasarlayacağın inverterin özellikleri ne? yani kaçtan kaça?kaç wattlık? benim tez konumda aynı, ama 12VDC/220VAC mesela..

SG3525 e bakın arkadaşlar yalnız metod önemli smps gibi olan var tam sinüs olan var kare dalga invertörler .. bu tamamen amaca yönelik....

spwm diebir metod var h köprü mosfet ile tarafo sürülüyo. son dönemlerde revanşta ..

Arkadaşlar mrb. Tez konum çok düzeyli invertör tasarımı ve uygulaması. İnvertör; tek faz, maksimum 1000W, kondansatör kenetlemeli olacak. Özellikle uygulama devresi için yardıma ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim.

SG3525 e bakın arkadaşlar yalnız metod önemli smps gibi olan var tam sinüs olan var kare dalga invertörler .. bu tamamen amaca yönelik....

spwm diebir metod var h köprü mosfet ile tarafo sürülüyo. son dönemlerde revanşta ..
kenetlemeli kondansator ne bilmiyorum. ben bbu işin eğitimini almadığım için başka adını biliyorumbur belki;:)
ama bu alıntı yaptığım arkadaşın bahsettiği sg3525 e bakmaı tavsiye ederim. oldukça revaçta bir sinüs dalga üretecidir.
eğer tek transistörlü ya da npn-pnp transistörlerle bir yükseltici kullanacaksan ve de bunun yanında bir de sinüs dalga inverter gerekiyorsa xr2206-ka2206 değil o amfi:)- tavsiye ederim. sinüs-üçgen ve kare dalga üretebilir, frekans ayarı ve distorsiyon oranını kafana göre ayarlarsın.
ayrıntı bilmeden verebileceğim bilgiler bu kadar.
bunun haricinde bir ilgi istersen kaç v den kaç v ye yükseltmenn gerektiği, kaç hz frekans istediğini yazmalısın.

İyi günler arkadaşlar benimde bitirme tezimle ilgili yardıma ihtiyacım var ? 12v-220v 100w tek fazlı bir inverter devresi yapmam gerekiyor. CD4047 kullanılmış genelde analog kontrolle fakat proteusta simülasyon yaparken hata veriyor sinyal çıkışlarından 0v görünüyor ? Bu konu da bilgi sahibi olupta yardımcı olabilecek var mı ?

İyi günler arkadaşlar benimde bitirme tezimle ilgili yardıma ihtiyacım var ? 12v-220v 100w tek fazlı bir inverter devresi yapmam gerekiyor. CD4047 kullanılmış genelde analog kontrolle fakat proteusta simülasyon yaparken hata veriyor sinyal çıkışlarından 0v görünüyor ? Bu konu da bilgi sahibi olupta yardımcı olabilecek var mı ?
Hocam ben de aynı tez konusunu seçmeyi düşünüyorum başlangıç için önümü açabilecek ne önerebilirsiniz acaba
Teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri