İnternet kablosu

tayfun14

Üye
Merhaba oturduğum sitede internet kullanmaktayım fakat hatta kısa devre var ve telekomun santralinden ev uzakta ve hattı sizin çekmeniz gerekiyor dediler.. Bende yeniden kazıp hattı yenileyeceğime fakat duvar kenarından kabloyu yapıştırsam sıkıntı yaşar mıyım? Yaklaşık 100 metre mesafeden çekilecek hat. Kaliteli 2 telli kablo var mıdır acaba kış ve yaza dayanacak dışarı şartlarda ? Duvar dibinden kimyasal dübel ile yapıltırsam bıraksam nasıl olur?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Superonline na geçince oldu zaten herşey ;) 8 mgbyt kullanlıyordum 24 mgbyt vdls aldım hat koptu .. Kablonun çektiği akım fazlalaşınca kopmalar yaşanırmış geldiler baktılar onlarda karışmıyor benim çekmem lazım hat

fiber optikde onlar çekiyor...
cat5 kablo al onu döşe...

Merhaba oturduğum sitede internet kullanmaktayım fakat hatta kısa devre var ve telekomun santralinden ev uzakta ve hattı sizin çekmeniz gerekiyor dediler.. Bende yeniden kazıp hattı yenileyeceğime fakat duvar kenarından kabloyu yapıştırsam sıkıntı yaşar mıyım? Yaklaşık 100 metre mesafeden çekilecek hat. Kaliteli 2 telli kablo var mıdır acaba kış ve yaza dayanacak dışarı şartlarda ? Duvar dibinden kimyasal dübel ile yapıltırsam bıraksam nasıl olur?

İnterneti nereden alıyorsunuz?

Eğer modem/router gibi bir yerden çekiyorsanız 100 metre bu cihazlar için çok fazla.60 metreden sonra cihazların gücü yetmediği için hat saçmalamaya başlar.

Bu işler için switch'ler var.Eğer onlardan alıyorsanız mesafe 100 metrede sorun olmaz.

Ayrıca Cat 6 kullanırsanız daha iyi olur ama benim bildiğim dış ortam için ayrıca bir cat 6 yok.(tabi ki kalite kalite piyasadakiler ona lafım yok)

Son olarak kablosuz sistem kurmanız mümkün değil mi?

borulu kablo var ondan kullanabilir 2x0.75mm...

Teşekkürler ilginize 0,75 için direnç fazla olur dediler bundan dolayı da cat 6 gibi sağlam dayanıklı 2 telli kablo aramaktayım. Borulu kablo hakkında bir bilgilendirme yapar mısınız

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri