İlginç bir sensor

aslankus

Üye
Arkadaşlar merhaba
Elimde suyun üst ve alt seviyesini ölçen ilginç bir sensor var. Problemli ve yenisini yapmak istiyorum. Bun sensorden nasıl yapabilirim bana yardımcı olabilir misiniz?
1484636428079.jpeg
1484636503263.jpeg
1484636523608.jpeg
1484636565307.jpeg
1484636583724.jpeg
Şimdiden teşekkürler

Sensorun içinde biri üst limit birisi alt limit olmak üzere 2 adet çift kablolu bişey var. Ohm veya suyun iletkenliği işlemi çalışıyor anlayamadim

Arkadaşlar merhaba
Elimde suyun üst ve alt seviyesini ölçen ilginç bir sensor var. Problemli ve yenisini yapmak istiyorum. Bun sensorden nasıl yapabilirim bana yardımcı olabilir misiniz?
Ekli dosyayı görüntüle 35978Ekli dosyayı görüntüle 35979Ekli dosyayı görüntüle 35980Ekli dosyayı görüntüle 35981Ekli dosyayı görüntüle 35982Şimdiden teşekkürler

Merhaba

Firmasını bul aynısından al veye benzer bul uyum işin görülsün .
Pahalı ise ( parçadan para kazanılır . )
Sadece resimde göstermiş olduğun parçamı arızalı
Blok gözüküyor
Yapmaya kadar verdinse ( hayırlısı )
Bilği , resimler yetersiz ve gerekli bilğiler ve resimler yok ( nerede kullanılıyor , vs gibi diğer )
Sensörde ilginç değil , çok çeşit şekillerde sensörler var .

Kolay Gelsin .

''loadcell'' diyesim var.

Alttaki 2 mesaja bakınca, artık diyesim yok.

Son düzenleme:
Su sensörü suyun seviyesine göre hata veriyor yenisi pahalı yapmaya karar verdim

Blok yaptırdım içindeki kablolar problemli suyun içindeki iletkenliği olcuyor orjinalinde suya soktuğunda 4 mohm veriyor sudan çıkardığında ohm vermiyor

Elektronik birşey le olabilir mi bir op amp la karşılaştırma yapılarak o sonucu pic e y yazdirmak mcu çıkışından da roleye çektirmek biraz kafa yorulursa birşeyler yapılabilir diye düşünüyorum

Elektronik birşey le olabilir mi bir op amp la karşılaştırma yapılarak o sonucu pic e y yazdirmak mcu çıkışından da roleye çektirmek biraz kafa yorulursa birşeyler yapılabilir diye düşünüyorum
Sanmıyorum 3 mm kalınlık 3 cm boyu olan bu sensor

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri