İki yönde çalışan Dahlender motora yol verme

kutahyali

Üye
Endüstriyel Bakım onarım öğrencisiyim. (İKİ YÖNDE ÇALIŞAN DAHLENDER MOTORA BİR KUMANDA MERKEZLİ YOL VERME) İŞİ VAR. 3-4 Kez denedim ama kumanda devresini çalıştıramadım.Sizce neyi eksik yapıyor olabilirim.Lütfen yardımcı olur musunuz? Birde bu işi alman normunda nasıl çizebilirim?(biraz karışık bi devre biraz uğraştım ama alman normu yanlış oldu) 26,İŞ(iki yönde çalışan dahlender motora bir kumanda merkezli yol verme).JPG

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
siz mi çizdiniz bu devreyi, çalışma şeklini anlatırmısın neden 4 buton var devrede?

Hayır ben çizmedim.DEVRENİN ÇALIŞMASI şöyle.. DEVRENİN ÇALIŞMASI: Dahlender motorlar tek sargı ile iki devirli olarak çalışan motorlardır. DÜŞÜK DEVİR butonuna basıldığında motor sarglarına gelen üç faz motoru düşük devirle döndürür. Durdurma butonuna basılınca motor durur. YÜKSEK DEVİR butonuna basıldığında motor önce düşük devirle çalışmaya başlar. Bir müddet sonra ise zaman rolesi devreye girerek üç fazı motorun yüksek devir sargılarına uygular. Böylece motor yüksek devirle dönmeye başlar. Durdurma butonuna basılınca sistem durur. Motor hiçbir zaman yüksek devirle doğrudan çalışmaz

şu haliyle devrede en sondaki butona basınca direlt yüksek devir çalışıyor.

özür dilerim yanlış takip etmişim devre doğru çalışıyor.

Son düzenleme:
Endüstriyel bakım onarım öğrencisiyim. (İKİ YÖNDE ÇALIŞAN DAHLENDER MOTORA BİR KUMANDA MERKEZLİ YOL VERME) İŞİ VAR. 3-4 Kez denedim ama kumanda devresini çalıştıramadım.Sizce neyi eksik yapıyor olabilirim.Lütfen yardımcı olur musunuz? Birde bu işi alman normunda nasıl çizebilirim?(biraz karışık bi devre biraz uğraştım ama alman normu yanlış oldu)Ekli dosyayı görüntüle 17641
Bu devre Alman normunda çizilmemiş ki Amerikan normunda çizilmiş Alman normu aşağıdan yukarı çizilir.

yanlış olan nedir arkadaşım, sen bu devreyı okulda plançete üzerindemi yapıyorsun, bu çizili normun nesini yanlış çiziyorsun anlayamadım,eğer şemayı plançete üzerinde yada pano üzerinde uygulama olarak yapıyorsan bı yerde hata yapıyorsun. devrede sorun yok.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri