çamaşir makinasının motoru neden yanar?

yaklasık 10 yıllık emektar beko marka çamaşır makinamız var aksam odama geldiğimde bir koku var içerde nerden gelir diye araştırdım çamaşır makinasından geldiğini tespit ettim kapaklarını açtım motoru söktüm koku motordan geliyor.yanıp yanmadığını nasıl kontrol ederim artı bu motordan piyasada beyaz eşyacılarda falan bulabilirmiyim?

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
beyaz eşyacılardan bulabilirsin
evinizde voltaj sorunu varsa motor çabuk yanar çünkü voltaj düşük gelirse motor gerekli gücü vermek için şebekeden fazla bi akım çekecek ve buda sargıların ısınmasına sebep olacak zamanla motor yanacaktır ayrıca makina gereğinden fazla doldurulursa yani motor zorlanırsa ve böyle sık sık devam ederse yine fazla akım çekecek ve sargıların izalasyonu zamanla gidecek ve motor yanacaktır

motorun yanıp yanmadığınıda zaten söktüğüne göre kolaylıkla anlarsın sargıların yanığı zaten belli eder bazende içerden sargı yanıp kopar bunuda ölçü aleti ile ölçerek anlayabilirsin

6 tane uç var soketli bunların ilk ikisinde değer okuyorum ama diğerlerinde değer görem
iyorum evdeki voltaj bazen 208v a kadar düşüyor!

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri