Üstadlarım bir bakınız

Evet tam yazdiginiz gibi normal pil taktim biraz da hesapli olsun diye manuel sistem pil bitince degistirecegim. Aklima takilan su kisimdi elektrik kesilince otomatik yanabilmesi akusuz sarjli pil biraz daha maliyetli olacak

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Ben sizin yerinizde olsam aküleri değiştiririm. Ürün beklemişse akü bayatlamıştır. O yüzden aküler bozulmuştur. Yeni akü alın 2 yıl garantili. Sulu aküler ve nimh piller şarzsız kaldığında, liion piller şarzlıyken ömür tüketirler.

Cok zaman aldim resimdeki cizim dogru mudur

Ekli dosyalar

• 20170208_211604.jpg
    20170208_211604.jpg
    163.9 KB · Görüntüleme: 18
Diyotu şu şekilde devreye ekleyeceksiniz. Diyot üzerindeki beyaz halka önemlidir.

20170208_211604.jpg

Isinizin rast gitmesi dileğiyle. Boyle ufak seyler yapabilince insan mutlu oluyor. Cok tesekkurler. Var olun

ups işi cok mantıklıı kendınıze zarar vermeyın

Tekrar para toplamaya yuzum kalmadi☺ cok sagolun biraz idare etsin simdilik

Sayın üstadlarm bir iş yapalım dedik beceremedik. Apartman yöneticisi olarak her kata 90 ledli ışıldak taktırdık ilk ayda üçü çalışmaz oldu. İçindeki aküyü bitmiş yenisine 30 lira dediler çok geldi açıkçası. Aküyü söküp 4 lü pille çalıştırdım 30 led işimi görüyor süre de olarak uzun gider diye düşünüyorum piller bitince yenisini de takarım aküyle uğraşmamaktansa (pil kutusunu ışıldağın dışına taktım) sizden dileğim ışıldak prizdenken pillere enerji gitmeyecek elektrik kesilince piller ışıldağı besleyecek bir öneri. Benim gibi amatöre yardımJ şimdiden teşekkürler
Selam bence bunlarla hiç ugraşmayın her kata 1metre şerit let takın ve bu letleri kat sayisini bilmiyorum bu yuzden 7 amper kuru akü yeterli olur sonra bir tane 220acvolt röle rölenin kapalı kontaklarından akünün artısini dolaştirin elektrik kesildiği zaman. Işildaklar otomatik yansın
Ha diyeceksiniz gündüz elektrik giderse ozamanda bir fotosel bağlayın
Akü şarz biterse birde akü şarz cihazı alırsiniz toplam maliyet aşşağı yukarı 120lira civarında tutar kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri