Üniversal motorlar

Osman can

Üye
Herkese merhabalar. İlk defa konu açıyorum forum bulunuyorsa kusura bakmayın göremedim. Benim elimde bir tane elektrikli süpürge motoru bulunuyor. Ben bunu dinamo olarak kullanmak istiyorum. Araştırdığım kadarıyla üniversal motorlar AA ve DA da çalışabiliyormuş. Ve sanırım elektrik de üretebilirmiş. Merak ettiğim şey bir dc motora kıyasla verimi ne olur. Enerji kaybı daha fazlamı olur.pek bilgim yok. Aydınlatırsanız sevinirim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Herkese merhabalar. İlk defa konu açıyorum forum bulunuyorsa kusura bakmayın göremedim. Benim elimde bir tane elektrikli süpürge motoru bulunuyor. Ben bunu dinamo olarak kullanmak istiyorum. Araştırdığım kadarıyla üniversal motorlar AA ve DA da çalışabiliyormuş. Ve sanırım elektrik de üretebilirmiş. Merak ettiğim şey bir dc motora kıyasla verimi ne olur. Enerji kaybı daha fazlamı olur.pek bilgim yok. Aydınlatırsanız sevinirim.

Hatırladığım kadarıyla 80-100 bin gibi devirlere çıkabilen motorlardı ama yüke binince devir sayıları çok değişir.Enerji üretmek uygunmudur bilemem

Hatırladığım kadarıyla 80-100 bin gibi devirlere çıkabilen motorlardı ama yüke binince devir sayıları çok değişir.Enerji üretmek uygunmudur bilemem
Yüke binmekten kastın ne. Pek bilgim yok bu konuda yeni araştırmaya başladım.

Motor olarak çalıştığında yüke binmeden bahsediyorum

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri