Üç Fazlı Motoru 1 Fazlı Çalıştırmak İstiyorum

motor 3kw geçmeyecek ve ampermetreyle konrol et motor etiket akım degerine geçmeyecek 50 mf.den <başla aşagı dogru.degiştir

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
arkadşlar üç fazlı motorları tek fazlıya çevirirken motor yıldızsa ilk iş üçgene çevirmek lazımdır diye biliyorum bende yukardaki bağlantı doğrudur ama üçgen şekliyle tabi yıldızda bağlanır diyorsanız yazın lütfen

ampera ınsanları yanlıs bılgılendırme.motor ucgen baglanacak hatta kondastor faza baglanacak notr e degıl.yanlıs bılgılendırmeyın ınsanları yonetıcılerınde mudahale etmesını beklıyoruz.belkı amperada yanlıs bılıyor bunu duzeltelım

bir sorum olacak. bilgi verebilirseniz sevinirim. elektrik motorlarında 0,80mm veya 1mm aluminyum üzerine bakır kaplama tel kullanılırmı? bakır oranı %30 dur. tşk. serkan

Arkadaşlar şimdi birisi bu sorunun cevabını kısaca özetleyebilir mi ??

3 fazlı 3kw asenkron motoru 1 fazlı çalıştırmak için gerekli olan kondansatör kaç mikofarat bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim

kw başına 70 mf kondansatör bağlayacaksın 3 kw a kadar yaptım oldu birde motor etiketinde 220 de üçgen ise üçgen bağlayacaksın 380 de yüçgen ise zaten olmaz

üçgen bağlı olması gerekmiyormu ? Her motora uygulanırmı trifaze yerine monofaze?

slm
1 faz 220v beslemeli bi motor sürücüsü kulan, çıkışı3 faz 220v olduğu için baılantını üçkene çevir.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri