Üç fazlı bir motora termik roleve faz koruma rolesi nasıl bağlanır

sahinn8

Üye
Üç fazlı bir motora termik roleve faz koruma rolesi nasıl bağlanır . Koruma sırası nasıl olmalıdır.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
hocam mk 05 de var mks03 de var ben sana bunlarıda önermem benim geliştirdiğim bir sistem var 100de 100 koruma sağlıyor faz eksik geldiğinde veya nötr gelmediğinde direk olarak cihazı kapatıyor mks 03 ile ayı görevi görüyor ama sağlamlık açısından benimn röle kadar sağlam değillerdir 14 pinli 2 kontaklı 220 v röle alıyosun hocam bunları açık kontaklarında seri bağlantı yapıyorsun a1 lere nötr girip a2 lere R*S*T FAZLARI GİRİYORSUN HEPSİ BU seri bağlayıp çıkan ucuda kumanda fazın umarım yardımcı olmuşumdur kafan karıştıysa şemasını göndereyim :)

slm arkadasım 1 arkadas dukkan devraldı ıcınde classe sa-200u1 dıye yazan 1 alarm var bunun sıfre ve tel nosunu degıstırmem lazım ardımcı olursan sevinirim sıze ulasa bılecegım tel varsa ıyı olur sımdıden tesekkurler

Focus34 kardeşim bu alarm işinin bu konuyla ne alakası var anlayamadım:)

konuyla ilgili dökümanları megepten temin edebilirsin orda bütün koruma rölelerinin bağlantı şekilleriyle birlikte şemsı var. kolay gelsin .....

Termik , Faz koruma Rölesi ve kontaktör kumanda ve güç şeması çizimlerini yollayabilirmsiniz arkadaşlar. Teşekkürler

hocam mk 05 de var mks03 de var ben sana bunlarıda önermem benim geliştirdiğim bir sistem var 100de 100 koruma sağlıyor faz eksik geldiğinde veya nötr gelmediğinde direk olarak cihazı kapatıyor mks 03 ile ayı görevi görüyor ama sağlamlık açısından benimn röle kadar sağlam değillerdir 14 pinli 2 kontaklı 220 v röle alıyosun hocam bunları açık kontaklarında seri bağlantı yapıyorsun a1 lere nötr girip a2 lere R*S*T FAZLARI GİRİYORSUN HEPSİ BU seri bağlayıp çıkan ucuda kumanda fazın umarım yardımcı olmuşumdur kafan karıştıysa şemasını göndereyim :)

bağlantı olarak bişi demem ama koruma çok kaba bir koruma sistemi şöyleki alt limit yok ,üst limit yok ,fazlar arasındaki açı yok diyelim ki senin tesisatı yaptık ve şebekede bir arıza çıktı rst fazları bizim meşhur tedaşcılar tarafından yanlış bağlandı rst fazları yerine fazlar rrt olarak geldi dolasıyla motor iki faza kalmış oluyor ama senin rölelerin bunu nasıl görecek göremeyeceği için devreyi kesmeyecek ve korumamış olacak
bir motor korumada şunlar olmalı alt limit, üst limit fazlar arası açı,faz sırası vb

bağlantı olarak bişi demem ama koruma çok kaba bir koruma sistemi şöyleki alt limit yok ,üst limit yok ,fazlar arasındaki açı yok diyelim ki senin tesisatı yaptık ve şebekede bir arıza çıktı rst fazları bizim meşhur tedaşcılar tarafından yanlış bağlandı rst fazları yerine fazlar rrt olarak geldi dolasıyla motor iki faza kalmış oluyor ama senin rölelerin bunu nasıl görecek göremeyeceği için devreyi kesmeyecek ve korumamış olacak
bir motor korumada şunlar olmalı alt limit, üst limit fazlar arası açı,faz sırası vb

Motor iki fazda kalırsa termik açar motor korunur.O yüzden termik limitler dahilinde seçilmelidir.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri