Üç Faz Hk.

Baralara bağlı AG Parafudr varsa,devre dışı yapıp, kontrol kalemi ile tekrar bakın.

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
mantık olarak baktığınız zaman r-s r-t s-t şeklinde olçtüğünüz zaman 380 volt goruyorsanız kontrol kalemi ile fazın birinde enerji görmemeniz mümkün değil kontrol kalemini değdirdiğiniz nokta ray klemensse ancak uc kısmında pislik gibi bir şey varsa anca temas etmesse enerjiyi göremessiniz zaten sistem normal çalışıyor diyorsunuz

Bazen mantık dışı olaylar karşımıza çıkabiliyor..başka kontrol kalemi ile dene diyeceğim diğer iki fazda yanıyor diyorsunuz..acaba kontrol kalemini degdirdiginiz yer baranin yalıtkan kismi olabilir mi?..

Denedim efendim zaten arızalı olsa diğer fazlarda göstermez
Yok arkadaşar baradan baktım kompaktan tmŞ den baktım aynı

Moderatör tarafında düzenlendi:
O faz çok yüklü bir faz mı acaba.Ondan kontrol kalemi yanmıyor olabilirmi?

Bu sorun adeta çok bilinmeyenli bir denklem gibi. Bir yerlerde bir hata, bir gevşeme veya bir ölçüm hatası (Ölçülen bu 2 baradan birinin faz barası değil de örneğin çok gevşeyen nötr barası olması gibi,ancak o zaman 380 volt ölçülemez tam olarak) gibi bir neden mutlaka olmalı, kontrol kalemi sağlam ise ve birden fazlasıyla da denenip ayni sonuç hep alındıysa eğer. Kolay gelsin.

Faz da sıkıntı yok sadece sorun acaba neden kontrol kalemi göstermez bunu çözemedim.

Teknik olarak ,

1 - Her fazdaki 380 voltu fazlar arasi olcup not aliniz.
2 - Her fazin cektigi akimi olcunuz not aliniz.
3 - Her fazi notr ile olcunuz not aliniz.

buraya yaziniz size sorun olup olmadigini söyleyelim.

Son düzenleme:
Teknik olarak ,

1 - Her fazdaki 380 voltu fazlar arasi gorunuz.
2 - Her fazin cektigi akimi olcunuz
3 - Her fazi note ile olcunuz.

buraya yaziniz size sorun olup olmadigini söyleyelim.
Ustam 3fazli panonun nötürünü kazayla topraga baglarsak ledli lambalarda negibi sorunlar oluşur balanstlar yanmiş da

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,890
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri