ARKADAŞLAR tabloyu hazırlayanın emeğine sağlık yeni oranları girmek lazım%20-%15 sayfa koruma şifresini edinen varsa paylaşabilirmi?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bu şifre olayına bi çözüm bulmak lazım.:rolleyes:
Şifreyi bulan banada iletirse çok sevinirim;)

Arkadasım guzel bır calısma olmus ancak ıcerıgı degıstırmek ıcın sayfa koruma sıfresını verebılırmısın.

çok karışık anlaşılmıyor kombi sayaçlar kullanılmaz

Dosyayı ŞİFRELİYEREK son noktayı koymuşsun kardeşim ne güzel bir paylaşımmış ama paylaşmıyorsun

Neden şifrelediğini öğrenmemiz münkün mü?

Selam,

Abone grubu 5.02.1.0 olan bir abonenin endekslerini günlük olarak bir excel tablosuna işliyorum.

Günlük enerji tüketimini Kwh ve Parasal Tutarını hesaplamak istiyorum.
Faturadaki hesaplamalara bakarak işin içinden çıkamadım.
Örneğin;
Aktif sütununda tüketim 10.920, birim fiyat 0,196191, ama tüketim tutarı 2185,42 Tutarı tüketime böldüğümde 0,20 çıkıyor ! Yani birim fiyatın virgülden sonraki 2 basamağını mı alıyor? Gerisi hikaye mi?

Endüktif sütununda ilk endeks ve son endeks arasında 192 fark var. Ama tüketim tutarı sıfır.

Kapasitif sütununda ise tüketim 2190, birim fiyat 0,09239 ama tutar 188,64 !

Bu nasıl hesaplanıyor anlamadım gitti

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

arkadaşım neden trafo kaybı yok burada? trafo kaybı tüm kullanıcılara fatura edilmiyor mu? ben şimdi şebekeden aliyorum elektriği eve trafo kaybi için bir bedel ödemeyecekmiyim?

ayrıca çarpan nedir 4410 diye yazan? benim bildiğim çarpan yerine kwh fiyatı olur faturada

e7neh2.jpg

merhaba arkadaşlar benim elektronik sayaç takılı ama tarifenin indirimlimi yoksa normal mi olduğunu nasıl anlarız faturayı taradım yardımcı olursanız sevinirim.

Sayın masterr.
Elektrik tüketim birim fiyatınız sabit ve tarifeniz normal. Yani 0,162674 TL. Doğrulama yapmak adına tüketim miktarınızla bunu çarptığınızda (faturada da görüldüğü gibi) ve diğer giderleri topladığınızda ödemeniz gereken bedelle örtüştüğünü görebilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
127,947
Kullanıcılar
449,593
Son üye
purplelake

Yeni konular

Geri