Ödül Puanları Hakkında Duyuru

Murat

Site Yetkilisi
Yönetici
Site Yetkilisi
ödül puanı sistemimizin puanlama kriterleri değişmiştir.

daha önce mesaj sayısına göre çalışan ödül puanları bundan sonra yalnızca aldığınız beğeni sayısına göre belirlenecektir.
puanlama sistemini begeni sayısı ağırlıklı yapmamızın nedeni teşekkür vs mesaj yazan üyelerimiz ödül puanı almasını engellemek, bilgi içeren faydalı mesaj yazan asıl emektar üyelerin daha fazla öne çıkmasını sağlamaktır.

Puanlama Nasıl Yapılacak?
Yazdığınız mesajlar diğer üyeler tarafından beğenildikçe toplam begeni sayınız artacak ve ödül puanı puanlama eşiğine geldiğinizde alacağınız ödül puanı toplam puanınıza eklenecektir.

puanlama tablosuna buradan bakabilirsiniz.
https://www.kontrolkalemi.com/forum/help/trophies

sistem genel olarak şu şekilde işliyor beğeni sayısı puanlama eşiğine geldiğinizde toplam beğeni sayınızın %10u kadar puan toplam puan sayınıza eklenecek.

not: bu değişiklikten dolayı mesaj sayısından ödül puanı kazanmış üyelerimizin puan sayısında düşüş yaşanabilir.

Oooo neler var neler ..

Mesela çayı keyifle içmek için

2qa7pzd.jpg

İnsanın hatırlanması kadar keyif verici bir şey olabilir mi ? :rolleyes:

ödül puanı sistemimizin puanlama kriterleri değişmiştir.

daha önce mesaj sayısına göre çalışan ödül puanları bundan sonra yalnızca aldığınız beğeni sayısına göre belirlenecektir.
puanlama sistemini begeni sayısı ağırlıklı yapmamızın nedeni teşekkür vs mesaj yazan üyelerimiz ödül puanı almasını engellemek, bilgi içeren faydalı mesaj yazan asıl emektar üyelerin daha fazla öne çıkmasını sağlamaktır.

Puanlama Nasıl Yapılacak?
Yazdığınız mesajlar diğer üyeler tarafından beğenildikçe toplam begeni sayınız artacak ve ödül puanı puanlama eşiğine geldiğinizde alacağınız ödül puanı toplam puanınıza eklenecektir.

puanlama tablosuna buradan bakabilirsiniz.
https://www.kontrolkalemi.com/forum/help/trophies

sistem genel olarak şu şekilde işliyor beğeni sayısı puanlama eşiğine geldiğinizde toplam beğeni sayınızın %10u kadar puan toplam puan sayınıza eklenecek.

not: bu değişiklikten dolayı mesaj sayısından ödül puanı kazanmış üyelerimizin puan sayısında düşüş yaşanabilir.

Merhaba.Canınız sağolsun diyelim.:) Puan dediğiniz kriter de aslında sanal ortamda verilen manevi bir değerden ibarettir.Oysa bardak dağıtımı ise kutlanacak seviyede güzel bir organizasyon olup,elle tutulan somut (manevi) bir değerdir,sn.Kazım Uğur Hoca'mın
çok iyi belirttiği gibi.

Önemli olan bu forumda tüm kendisini sevenlerin gönlünü fethetmek ve bunun kalıcı kalabilmesini çok istikrarlı tutumuyla sağlamış olan forum üyeleri olabilmektir,kendi öz felsefeme göre.(Dünya malını hiçbir şekliyle öbür tarafa da götüremeyeceğimiz de mantıken ve gerçek haliyle tam düşünülürse eğer.)

Bazı insanlar mal,şöhret,para,vb. maddi veya manevi
bazı değerlere çok fazla da önem verebilir,bazısı ise sadece gönüllerin sultanı olmayı hedefi olarak
isteyebilir.Yani bu durum izafi olarak kişiden kişiye ve
kendi öz karekter yapısına göre çok fazla değişim de gösterebilir.Kolay gelsin.Saygılarımla.

Teklif için teşekkür .
Hangi balıktan yapıyorsunuz bokluyu ?

benim 150 lerde idi sanırım 58 e inmiş :) anlamadığım beğeni puanları da mı silinmiş? 300 beğeniye 58 puan mı? bu puanlamalar neye göre yapılıyor şlimdi anlamadım?

Peki S.n Yönetici arkadaşlar üye arkadaşlar beğen demeyip teşekkür şeklinde mesaj yazmakta buna bir çare veya son var mı? Bir de eskiden -pop vardı verbiliyorduk geri mi getirsek, bazı üyeler oku öğren denmesine rağmen ısrarla bilmediği konuyu burdan soruyor, tamam roket bilimi değil yine de 2 satırla meslek öğretilmiyor. Beni tersleyinceye kadar oku araştır mı diyeyim, öyle yazsam bile başka üye iyi niyetle araya girip bir iki nokta gösteriyor soruyu soran benim yazdıklarımı görmezden gelip yine devam ediyor sonra!

Peki S.n Yönetici arkadaşlar üye arkadaşlar beğen demeyip teşekkür şeklinde mesaj yazmakta buna bir çare veya son var mı? Bir de eskiden -pop vardı verbiliyorduk geri mi getirsek, bazı üyeler oku öğren denmesine rağmen ısrarla bilmediği konuyu burdan soruyor, tamam roket bilimi değil yine de 2 satırla meslek öğretilmiyor. Beni tersleyinceye kadar oku araştır mı diyeyim, öyle yazsam bile başka üye iyi niyetle araya girip bir iki nokta gösteriyor soruyu soran benim yazdıklarımı görmezden gelip yine devam ediyor sonra!

sayın @by lent
teşekkür yazanlara tek çare mesajının silinmesi biz teşekkür mesajları gördükçe siliyoruz.
daha önce pop sistemi varken yine teşekkür mesajları yazan oluyordu, bu tam bir çözüm yok

benim 150 lerde idi sanırım 58 e inmiş :) anlamadığım beğeni puanları da mı silinmiş? 300 beğeniye 58 puan mı? bu puanlamalar neye göre yapılıyor şlimdi anlamadım?

sayın @yolgezer74

ödül puanlarınızı tekrar hesapladım sonuç doğru 58 puanınız olması gerekiyor. beğeni sayınız 500 e ulaştığında ödül puanınız 108 olacak

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri