Çok acil bakabilir misiniz

erayates

Üye
Arkadaşlar bir binada sıkıntım var topraklama ile ilgili topraklama ile nötr arasındaki voltaj 14-15-25-30 bazen ise 60-70 voltu buluyor. Yakınında og direği var direkteki topraklamaya bağladım aynı voltaj.Sıfırlama yapmak istemiyorum yanıcı maddeler var . Neler yapabilirim sizce ?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Arkadaşlar bir binada sıkıntım var topraklama ile ilgili topraklama ile nötr arasındaki voltaj 14-15-25-30 bazen ise 60-70 voltu buluyor. Yakınında og direği var direkteki topraklamaya bağladım aynı voltaj.Sıfırlama yapmak istemiyorum yanıcı maddeler var . Neler yapabilirim sizce ?

Bulunduğunuz il'e ait Elektrik dağıtım şirketine bilgi verin, telefonla 186 elektrik arızayı arayın.

topraklamayı güçlendirmen gerekir slm

Koruma topraklaması ile olayın bir alakası yok. Son direk yada son box İşletme topraklaması problemi olabilir bunada vatandaş karışmamalı. Olaya önce XEDAŞ bakmalı.
Son direkt ya da dağıtım box işletme topraklamasında sorun varsa faz-nötr arası kaç olabilir?

Son direkt ya da dağıtım box işletme topraklamasında sorun varsa faz-nötr arası kaç olabilir?

Nötr-toprak arası gerilim olan bir sistemde faz-nötr gerilimleri farklı farklı olur. Nötr'de oluşan gerilim ve faz açısına bağlı değişir. Bir çok parametrenin etken olduğu sistemde büyüklüğü yani gerilim değerini net olarak kimse veremez. Vektörel olarak düşünmek gerekir.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri