ÇOK ACİL!!!! Asenkron motor ve inverter ile ilgili

Öğrenciyim ve şöyle bir problemim var. Asenkron motorlarda normal şartlarda hız düşürüldüğü zaman tork buna bağlı olarak artıyor. Ancak bir inverter ile hızı düşürürsek torkda düşüyor. Bunun nedeni nedir? Ve bütün sürücülerde bu böyle midir?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Asenkron makinada tork motordaki manyetik akıya bağlıdır. Sargılardan geçirebileceğiniz akım miktarı üstten sınırlı olduğundan alabileceğiniz tork anma geriliminde çalıştığından fazla olmaz.

Saygılar...

Vektör kontrollü yani V/f kontrollü inverterde de 5 devir dönerkende 500 devir dönerkende aynı momenti alırsınız.

Yani ben bir inverterle hız düşürüp yükselttiğim zaman torkun sabit olduğunu görücem öyle mi? Bunu anlamakta son derece güçlük çekiyorum şuan eğer bir sorun olmazsa bana daha açık anlatır mısınız? :)

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri