Çamaşır Makinesi Motor Dönmüyor

arkadaşlar sonunda tamir ettim sayenizde beyini söktüm tek tek kontaklarına baktım sorun bulamadım daha sonra kartı bi arkadaşa gösterdim kartın arızalı olduğunu söyledi değiştirdim.yenisini aldım.bu arada motorun kömürleri de azalmıştı hazır açmışken onlarıda değiştirdim.şimdi tıkır tıkır çalışıyor.hepinizden ALLAH (c.c.) razı olsun arızayı bulmak biraz uzun sürdü ama olsun :D
alfa romeo ' Alıntı:
bensana yollarım .adresini bildir yarın elinde fiatlarıda 30-35 ytl cıvarı
alfa romeo arkadaş gerek kalmadı ilgine teşekkür ederim.

sevindim gözün aydın

hayal et biz sana teşekkür ederiz bizde bişeyler öğrenmiş olduk resimle anlatım için saol +1 popülarite ;)

konudaki bir kaç mesajda kontak spreyinin kullanımı ile ilgili yorumlar yapılmış. biz fabrikada phılıps marka kontak spreyi kullanıyoruz. kontaktör, röleler ve tozlu yerlerde iyi sonuçlar veriyor. bu sprey yalıtkandır, elektronik kartlara zarar vermez ama sprey uçmadan malzemede ark oluşursa alev alır. vinç arızasında bunu yaşadık. spreyi kontaktör kontaklarına sıktık. normalde yapmamız gereken sistemin enerjisini kesip kontaktöre elimizle basmak ve spreyin kontakları iyice temizlemesini sağlamaktı. fakat enerjiyi kapatmadığımız için sprey sıkarken arkadaş butonlara bastı kontaktörün çekmesiyle kontaklarda oluşan ark dan dolayı pano alev aldı ve yanımdaki arkdaşın saçları yandı :) , yaşanmış tecrübedir, lütfen daha dikkatli olalım...

arkadaşalr bende arçelik 4300 çamaşır makinesi var makinenin herşeyi çalışıyor fakat (su alma, boşaltma, ısıtma ) gibi yanlız motor çalışmıyor motoru komple söktüm fırçalarına kadar ama bir sorun gözükmüyor acaba sorun başka nerde olabilir acaba beyin de normal dönüşünü yapıyor galiba beynin motorundan ses geliyor.

kartınabak:):):)

arkadaşlar.. çamaşır makinesinin kazanı dönmüyorr.. kayışa baktım sağlam
motordan ses geliyorr.. arıza ne olabilirr..?????????

Makinenizin marka ve modeli nedir?
Kayış sağlam takılı mı çıkmış mı kontrol edin.
Eğer AC motora sahipse kömülere, DC motora sahipse kondansatöre bakmak gerekir.
Yıkama bölümünde dönmüyor, sıkmada dönüyorsa da hız kontrol kartına bakılmalıdır.

slm arkadaşlar kolay gelsin benim arçelik çamaşır makinası var 4900 makina birden bire durdu motoru sökdüm kömürü bitmişdi deyişdim
takdım çalışdı su alıyor bırakıyor ama döndermiyor motoru sıkmaya aldıgımız zaman bir 5.veya 10 saniye dönüp duruyor sorun nedir acama yartımcı olursanız sevinirim şimdiden cok tşk ederim

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri