Çamaşır Makinası Tam Sıkma Yapmıyor?

tşk ederim arkadaşım yanıt verdiğin için bende de aynı şekilde tesadüfen farkketim bu durumu herzaman yapmıyor benimkide bende tanıdık bir yetkili servis arkadaşım bu durumu ona bahsettim voltaj düşüklüğünden de yapabilir dedi voltajı ölçmek lazım diye bir yenıt vermişti..

konuyu açan xnofearx arkadaş sorunu zaten bulmuş Simtel ,Frigidaire, Westpoint gibi makinalar asekron motor kulanmışlardır bu yüzden kömür yoktur fakat hız konturolü dc motorlardaki gibi tako kullanarak yaparlar burda kart tako sinyallerine (referansına) göre frekans kontrolü yapar.orjinal motor 240 volt olarak düşünülmüş ve sarılmış olarak ürün piyasaya sürülmüştür Türkiyenin standart voltajı 220voltur, her yerde stabil olmadıgından bazen 190 voltlara kadar düştügünden 50volt eksiklik motorun kalkınmasına yetmemektedir .buda makinanın bayılır gibi çalışmasına neden olur ,kondansatör de kalkışlarda yeterli gerilim yüklenemedigi için motor kalkınamamaktadır.

gülüyorum sadece gülüyorum yani bu cvpları yazarken birileri kafanıza silahmı dayıyor diye düşünüp gülüyor ya ustalar ne demek motor arızalı arkadaşımız motor normal çalışıyor diyor yani sıkmada problem yok sadece ıslak çıkıyormuş bunun yıkma motoruyla ne alaksı varki ? bana yıkama motorunun ne işe yaradıgını söylermisiniz ? arkaşım senin arızaya gelince. ewet suyu boşalta bilir haklısın sıkmada yapabilir ama tam sıkma ve tam suyu boşaltmıyor olabilir de . hmm ne yapacaksınız pompa motorunu temizleyeceksiniz önden filitreye bakın olmadı alttan kazan hortumuna bakın belkide çamaşır kalmış olabilir ewet haklısın çamaşır kalsa suyu boşaltmaz diyeceksin ama bu çamaşırlar öyle çamaşırlarki bazen kazanı tam kapatmayıp kenarda öylece kalabiliyorlar ve pompo motoruna zararı bile olmuyor sadece camdan bakıldıgında gözle görünen suyu boşaltım allta kalabiliyor su yani kısacası kazan tanbur arasına bir bak derrim yine ben burdayım oke % 98 ordan saygılar.! :)

benim önerimde aynı yönde olacak kondasatörü değiştirin sorun kalmayacaktır.

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır foruma giremedim açmış olduğum konuyu görünce cvp yazmak istedim.öncelikle konuya cvp yazan arkadaşlara sonsuz tşk ederim..bir çok arkadaşımız konuya farklı yönde cevap vermişler makinanın sorunu kondansatör arızası çıktı makinamdaki kondansatör 16 lık tı yani üstünde 16 yazıyordu hemen hurdacıya gittim hurda makinaların içinde kondansatör varmı diye aradım bir tane buldum fakat 20 likti hemen söktüm ve hurdacıya fiyatı ne kadar dedim onlar bizim için zaten çöp dedi para istemez dedi eve geldim taktım o gün bu gündür makinam ilk aldığım gün gibi çalışıyor yani tek sorun kondansatör deymiş. bunuda sizlerle paylaşmak istedim çünki forumda bir çok arkadaşımız bu işlerden anlıyor sorunlarınızı paylaşırsanız mutlaka cvp verilicektir.servis çağırıp boşuna para vermeyin bir çok sorunu sizler kendinizde üstesinden gelebilirsiniz.yeterki arızanın ne olduğunu bulun sonrası aynen benim yaptığım gibi gidip bir hurdacıdan çıkma parçalar bularak ev eşyalarınızı ücretsiz tamir edebilirsiniz..hepnize teşekkür ederim arkdaşlar..

merhaba arkadaşlar çamaşır makinası yıkama yaparken tambur normal hızda dönmüyor bazende hiç dönemiyor zorluyor uğultu geliyor içindeki çamaşırlar çok gelibilir diye düşündüm yarısını çıkardım bir kaç parça çamaşır kaldı ama yine aynı arızayı veriyor fakat belli bir zaman sonra tekrar normal çalışır gibi çalışıyor program bitmesine yakın sıkma programına geçiyor normal gözle bakıldığında suyun çıkışı normal sıkma işlemide normal görünüyor en son bittiğinde çamaşırları çıkardığımda çamaşırlar ıslak kalıyor bu durum herzaman yapmıyor arkdaşlar arada bir yapsada bu durumdan rahatsız oldum kafama takıldı arıza neden kaynaklanabilir bilgisi olan yardımcı olursa çok memnun kalırım makina simtel hi-tech
otomasyon

Arkadaşım sizin çamaşır makinası göbek bilyası bozulmuş arada sıkışır çalışmaz bazen boşluk yapar çalışır,Su atmamasına gelince tahliye süzgecini yemizle şayet çamaşır ıslak kalıyo ise kazan devrini alamadıgı için çamaşırı nejat [email protected],sıkmaz

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır foruma giremedim açmış olduğum konuyu görünce cvp yazmak istedim.öncelikle konuya cvp yazan arkadaşlara sonsuz tşk ederim..bir çok arkadaşımız konuya farklı yönde cevap vermişler makinanın sorunu kondansatör arızası çıktı makinamdaki kondansatör 16 lık tı yani üstünde 16 yazıyordu hemen hurdacıya gittim hurda makinaların içinde kondansatör varmı diye aradım bir tane buldum fakat 20 likti hemen söktüm ve hurdacıya fiyatı ne kadar dedim onlar bizim için zaten çöp dedi para istemez dedi eve geldim taktım o gün bu gündür makinam ilk aldığım gün gibi çalışıyor yani tek sorun kondansatör deymiş. bunuda sizlerle paylaşmak istedim çünki forumda bir çok arkadaşımız bu işlerden anlıyor sorunlarınızı paylaşırsanız mutlaka cvp verilicektir.servis çağırıp boşuna para vermeyin bir çok sorunu sizler kendinizde üstesinden gelebilirsiniz.yeterki arızanın ne olduğunu bulun sonrası aynen benim yaptığım gibi gidip bir hurdacıdan çıkma parçalar bularak ev eşyalarınızı ücretsiz tamir edebilirsiniz..hepnize teşekkür ederim arkdaşlar..

Kondansatör Motora il kalkıştayardımcı olur,kondansatör bozuksa motor yavaş yavaş hızlanır,

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar bir makinada var sitel wm 8800 yıkama yapıyor su alıyor rezistans sağlam boşaltma motoru sağlam 16 uf kondasötör 20 uf kondansötör bunların hep yenisi takılıp test edildi fakat makina sıkmaya gelince 2 saniye çalışıp duruyor motor hız kontrol kartı değişti yine aynı değişmeyen bir beyin kaldı bilgisi olan varmıdır motorda test edildi başaka bir motor taktık malesef

makinanın sıkma yapmaması ile iligli servis anca yardımcı olabiliyor

Merhaba arkadaşlar buna benzer bir problem de ben yaşıyorum şuan. Elimde 2. el alınmış beko çamaşır makinesi var, fazla ses çıkarmak dışında bir sorunu yoktu ama dün sıkmamaya başladı. Su boşaltma işlemi gerçekleşiyor ama hiç bir programda sıkma yapmıyor. Motor normalden biraz yavaş dönüyor gibi. Bu arızayı kendim onarabilir miyim?

Benim başıma böyle birşey gelse bakacağım yerler;
Motor kömürleri, Motor kondansatörü, kayış, Motor hız kontrol kartı (en azından görsel olarak incelerdim).

Bu alanda uzman olan ustalar sorununuzun çözümünü daha iyi bilir.

herkese selam. Benim Beko marka çamaşır makinem var. Çamaşırlar sıkma işleminden sonra sürekli ıslak oluyor ve tekrar sıkma yaptırıyorum. Çalışması ve ses ile ilgili hiç bir problem görünmüyor. Ne yapabilirim. Şimdiden herkesin emeğine sağlık.

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri