1. Forumumuzda alt yapı değişikliği yapılmıştır. sorun yaşayan üyelerimiz buradan hata bildirimi yapabilirler.

Çamaşır Makinası Tam Sıkma Yapmıyor?

Konusu 'Çamaşır Makineleri' forumundadır ve xnofearx tarafından 28 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

1. xnofearx

xnofearx Yeni Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1

merhaba arkadaşlar çamaşır makinası yıkama yaparken tambur normal hızda dönmüyor bazende hiç dönemiyor zorluyor uğultu geliyor içindeki çamaşırlar çok gelibilir diye düşündüm yarısını çıkardım bir kaç parça çamaşır kaldı ama yine aynı arızayı veriyor fakat belli bir zaman sonra tekrar normal çalışır gibi çalışıyor program bitmesine yakın sıkma programına geçiyor normal gözle bakıldığında suyun çıkışı normal sıkma işlemide normal görünüyor en son bittiğinde çamaşırları çıkardığımda çamaşırlar ıslak kalıyor bu durum herzaman yapmıyor arkdaşlar arada bir yapsada bu durumdan rahatsız oldum kafama takıldı arıza neden kaynaklanabilir bilgisi olan yardımcı olursa çok memnun kalırım makina simtel hi-tech
    Entes
    Entes
  2. sowmen

sowmen Yeni Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    aynı arıza benim makinemdede meydana geldi ama makinanın markası ariston idi tanıdık bir tamirci (yetkili servis ) arkadaş çagırdım.

makinanın ana karttında oluşan bir arıza oldugunu söyledi fakat bu kart,ı degişmek mumkun olmadı fiyat,tan dolayı.

ben oşekilde kulanmmaya devam ettim bir süre sonra kendiliginden düzeldi ara sıra aynı arızayı yapıyor ama çok sorun olmuyor
  3. xnofearx

xnofearx Yeni Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    tşk ederim arkadaşım yanıt verdiğin için bende de aynı şekilde tesadüfen farkketim bu durumu herzaman yapmıyor benimkide bende tanıdık bir yetkili servis arkadaşım bu durumu ona bahsettim voltaj düşüklüğünden de yapabilir dedi voltajı ölçmek lazım diye bir yenıt vermişti..
  4. nakavt

nakavt Yeni Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ana kartta sorun olabİlİr,ana kartin tamİrİnİ yapan yerler var,kartin kablo uÇlarini İŞaretleyİp sÖkÜn tamİrİnİ yapan yere kontrol ettİrİn.İzmİr ve İstanbulda bu İŞİ yapanlar var.02324821441 beyİncİ
  5. i.halilercin

i.halilercin Üye

Beğenilen Mesajları:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Elektrik Teknisyeni

selam arkadaşlar burada yani bu sitede bulunan arkadaşların çoğu zannedersem elektrikçi ve ya elektronikçi bu tür arızaları sizlerde yapabilirsiniz bu sitede böyle işlerden anlayan çok arkadaş var buradan arıza hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz hem el becerinizi artırır hemde cebinize maddi katkınız olur inan bir kart değişmenin çok zor olmadığını sizlerde fark edeceksinizdir yani biraz el becerisi olan herkes bu işi muhakkak yapabilir maksadım kimseyi aşağılamak ve ya küçük düşürmek olmadığını açıklamak istiyorum ve denemenizi tavsiye ederim belki bir seferde bozabilirsiniz ama ikinci denemenizde başarılı olduğunuzun farkına varacaksınızdır saygılar...
  6. passat

passat Yeni Üye

Beğenilen Mesajları:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    slm arkadaşım motora bide motor kömürrüne baktır sana kolay gelsin
  7. candogan62

candogan62 Üye

Beğenilen Mesajları:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Simtel hi-tech'de kömürlü motor bulunmaz. Motora kalkış veren kondansatör arızalı değiştirin.
  8. evgin_666

evgin_666 Yeni Üye

Beğenilen Mesajları:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    öğrenci
    arakdaşım bence de senin motorunda bi problemin war..sen motorunu we kondansatörünü bir tamirciye götür ve kontrol ettir..büyük ihtimalle kondansatörden kaynaklanıyor..eğer kendin ölçebilirsen kondansatörünü ölç..değeri düşmüş olabilir..
  9. passat

passat Yeni Üye

Beğenilen Mesajları:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    slm arkadaşım sanırım arızanızı gidermediniz bu arada geçen yazdığım yorum da sizin yadığınız yorumu makinanın modelini okumamışım özür dilerim makinanızdaki sorunun sıkma iptal tuşuna bakmanızı öneririm size kolay gelsin
  10. teknik_dogan

teknik_dogan Yeni Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1

selamlar. makinaların genelde yıkama yaparken sanki kalkamayacakmış gibi bir konumda olmaları genelde motorun kalkışını sağlayan.
    şebeke nin ilk girişindeki kondansatördür. değiştirin sorununuz çözülecektir
: makinasi, tam, camasir, yapmiyor, sikma

Sayfayı Paylaş