Çamaşır Makinası Su Almıyor?

şimdi pompayı değiştirdim makina su almaya basladı yalnız kısa programa alıyorum calışmıyor?ali usta babamdan pompa için 42ytl almışlar !!!yanı makına yıkama yapmıyor*

Son düzenleme:
pompanın elektriki beslemesi prosestat diye andıgımız seviye şalterinden gecer eyer aşırı akım cekip kontakları yapışmışsa degiştirmeni öneririm .

sonunda çalıştırdım makinanın beyni olarak tabir edilen kafayı sökmüştüm 3tane soketi var birde yanında ek bi soketli kablosu var onu takmayı unutmusum dikkat eksikliği!!! motorun bilyalarını değiştirdim seste kalmadı şimdi ikide amortisör alsam makina 10 yıl daha gider sanırım :)

sana düzceye yetkili servislik vereyim ek gelir olur.unutmadan amortisörleri sen al babanı kandırıyorlar tanesi 3 tl haberin olsun.

fena olmas iyi para var sanırım bu işte :) elimden gelirken niye yapmıyım dedim girdim içine daha önce hiç açmamistım içini öğrenmiş oldum bu işten geçimini sağlayan abiler biraz sitem edebilirler ama neyapım su pompasını satan servis ben gelip taksaydım demiş pompa 42 ytl bitane hortum iki amortisör 65 ytl işçililikle 150ytl ini alırım demiş daha motor yok piyasada:) oda girse 200 ü geçicek ben hepsini 75ytl ye hallettim ist olsam belkide yarı fiyatına halledicektim:)

kapak kilidine bak eğer kapak kilidi kilitleme yapmıyorsa makine çalışmaz koku ordanda gelebilir ben daha öncede arçelik yetkili servisinde çalışmıştım ordan biliyorum hadi kolay gelsin

selam makınanın beynı bulammöıs beynını degıstırmende fayda var

suan makına çalısıyor sorun yok ancak deterjan bölümündeki deterjanı tam almıyor oda deterjandan mı acaba onu arastırıyorum

ventil arızalanmış olabilir yada ventilde inleme varmı eger varsa ventilin içindeki süzgecler tıkanmış olabilir onlara dikkat eger onlarda degilse beyin bozul muş olabilir

evimizde beko2612 c çamaşır makinası var birtürlü çıkamadım işin içinden
:) annem makinadan koku geldigini ve bidaha çalışmadığını söyledi aksam geldım çalıştırmayı denedim çalıştıramadım motorunu söktüm sargılarına falan baktım ben ölçemedim !bobinajcı arkadasim var ona götürdüm motorun sağlam olduğunu gördük!eve döndüm motoru yerine taktım makinayı sıkma konumunda çalıştırdım ilk önce! sonra neolduysa su almaz oldu ardından şimdi yine başa döndüm busefer sıkmada yapmıyo beynimi karıştı acaba:S

Esselaminaleykum arkadaslar bendede ayni sorun var, makine sikmada calisiyor ama su almiyor, calistiriyorum programi ayarliyorum , start dugmesine bastigimda alir gibi oluyor bi şarrr ses geliyor 15 saniye su alir gibi sonra kesiliyor ve bir vizilti sesi geliyor sanki motor sikismis gibi , sizce ayni sorunmudur ? ventile giden yerdeki
filtreyide jontayi da cikardim temizledim , bu ventil ve pompa bu makinenin neresindedir bi zahmet cekebilen fotograf ceksin yada tarif etsin bana motor sikismasi gibi geldi sesten onu anladim

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,830
Son üye
xkullanıcı45

Yeni konular

Geri