Çamaşır Kurutma Makinesi Arızaları

muhtemelen elektronik kart arızalı

Neden bozulmuştur acaba, voltaj yükselip düşmesi olabilir mi? Eşya sigortası karşılar mı acaba

Elektrolüks çamaşır kurutma makinemde kazan dönüyor ısıtma olmuyor ve bir süre sonra durup E60 arıza kodu veriyor.Neden olabilir? yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba arkadaşlar benimde Beko d 70 KT kurutma makinası normal çalışıyor ama kurutma yapmıyor resistanlari sağlam ,elektronik kartının yenisini aldım taktım yine aynı değişen bişey yok.anlayan varsa yardımcı olabilir misiniz.tesekkurler.

Merhaba arkadaşlar benimde Beko d 70 KT kurutma makinası normal çalışıyor ama kurutma yapmıyor resistanlari sağlam ,elektronik kartının yenisini aldım taktım yine aynı değişen bişey yok.anlayan varsa yardımcı olabilir misiniz.tesekkurler.
güzel kardeşim rezistans üzerindeki termik atmış olabilir ya da termik yanındaki ntc bozuk olabilir Arçelik'in kurutma makinelerinde ntc ayrı satılmadığı söylenip komple rezistans ile beraber satılmaktadır fakat ntc ayrı olarak temin edilebilmektedir elimde de bol miktarda mevcut boşu boşuna rezistans almanıza gerek yok ntc 19,5kilo ohm değer göstermeli
Aklına takılan bir şey olursa bana 0536 462 18 59'dan ulaşabilirsin

Döküman aşağıda

Ekli dosyalar

• Screenshot_20181110-215845.jpg
    Screenshot_20181110-215845.jpg
    376.2 KB · Görüntüleme: 113
Son düzenleme:
Merhabalar, Antalyada yaşıyorum kurutma makinamda farklı bir sorun var böyle bir arızayla daha önce karşılaştınız mı hangi parçadan kaynaklanabileceği konunda fikrinizi söylerseniz sevinirim.
Makine başlata basınca çalışmıyor motor dönmek istiyor ama onu bir şey tutar gibi ses çıkarıyor. kapağı açıp 5 derece kadar tamburu saat yönü tersine çevirip kapatınca çalışıyor bu 7-8 aydır böyle. sizce hangi parçadan kaynaklanıyor. ( Arçelik kt 3885 )

Cevap için şimdiden Teşekkürler.

Merhabalar, Antalyada yaşıyorum kurutma makinamda farklı bir sorun var böyle bir arızayla daha önce karşılaştınız mı hangi parçadan kaynaklanabileceği konunda fikrinizi söylerseniz sevinirim.
Makine başlata basınca çalışmıyor motor dönmek istiyor ama onu bir şey tutar gibi ses çıkarıyor. kapağı açıp 5 derece kadar tamburu saat yönü tersine çevirip kapatınca çalışıyor bu 7-8 aydır böyle. sizce hangi parçadan kaynaklanıyor. ( Arçelik kt 3885 )

Cevap için şimdiden Teşekkürler.
https://urun.n11.com/yedek-parca-ve...uMAwgVLXmBegEuClLshoCPUgQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

aynı sorun bendede vardı bu parçayı değiştirdim düzeldi.

Merhaba, AEG Lavamat kurutmalı çamaşır makinamda 1,5 saat kurutma süresini ayarlıyorum ama 15 dk sonra bitiyor. özel servis geldi aldı makinamı, elektronik kart değişimi 800 TL ödedim 10 gün sonra getirdi makinamda halen aynı sorun devam etmekle birlikte üstüne ısıtma yaparken ısıtmamaya da başlamış. Tekrar aradım, gelsinler diye ancak ne olabileceği konusunda teknik bilgi paylaşımı yapabilir misiniz?
Herkese merhaba. Ariston kurutma makinemde çamaşırları kurutmama nerdeyse ıslak bırakma problemi yaşıyorum. Kondenser temizledi filtreler temizlendi ve su haznesi boşaltıldı ama aynı sorun devam ediyor. Normalde iki saat olan programı 15 dk da bitiriyor makine ve çamaşırları ıslak bırakıyor yardımcı olabilirseniz sevinirim kolay gelsin.

Merhaba, sorunu çözebildiniz mi ?

merhaba arkadaslar.Arcelik 3870 KT kurutma makinam dun kazan surtmesinden kaynakli ariza yapti, surtme nedeniyle cok zor donmeye baslamis. surtme isini cozdum ancak makina simdi isitma yapmiyor. arka tarafta bir ntc vardi onu kontrol ettim, saglam gozukuyor. muhtemel diger nedenler konusunda fikirlerinizi alabilir miyim?tesekkurler.
NOT: Eski model arcelik lerdeki gibi arka kapak altinda rezistans da yok.

Ekli dosyalar

• IMG_0175.JPG
    IMG_0175.JPG
    334.4 KB · Görüntüleme: 34
  • IMG_0174.JPG
    IMG_0174.JPG
    251.9 KB · Görüntüleme: 28

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,607