Çakmak şarjlı yatak şişirme pompasını pille çalıştırma

melrajas

Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Bugün internetten konuda bahsettiğim pompadan aldım. üzerinde 12v 40w yazıyor. Elektrikten çok anlamam fakat bir kaç mühendis arkadaşıma sordum dedim bunu çakmak girişini iptal edip 12v'luk pil bağlasak çalışır mı diye çalışır dediler. sonra eve feldim ve eskiden kalma 2 tane 12v'luk GP marka pillerle denedim fakat tık yok. Sorumun yeri bu konu mu emin olamadım kusuruma bakmayın. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Teşekkürler...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
yaklaşık 3,5A lik bir pile ihtiyacınız var

örneğin 12v 7A lik 1 tane ups aküsü gibi veya seri bağlı 2 tane 6v 4a lik ışıldak aküsü

12v 7a akü
299_3871728778.jpg

6v 4a akü

12v 7a akü için doldurma devresi girişine 19v notebook adaptörü kullanılabilir veya güneş paneli :D
12charger.jpg

çok teşekkürler dedikleriniz şeklinde deneyeceğim fakat şöyle bir sorunum var. ben bunu bir kostüm çalışmam için aldım elimde balon şişireceğim onun için akvaryumlarda kullanılan hava motorlarından aldım pille çalışan fakat çok az hava üflüyordu. sonra bunu gördüm ve pille çalıştırabileceğimi zannettim. dedikleriniz portatif olarak yani elektriğe bağlamadan çalıştırmamı sağlar değil mi?

teşekkürler...

Bir de üstümde taşınabilir birşey olması gerektiğinden bu aküler çok ağır mıdır? şarjlı 12v'luk piller seri veya paralel bağlayarak işimi görebilir miyim?

teşekkürler...

elinizdeki pillerin üstünede ne kadar Amper/Saat yazıyor ?
eğer bu konuda bilginiz yoksa pilin fotoğrafını çekin bi bakalım.
12V'luk pillerinizi Parelel bağlarak Amper/Saat olarak vereceği elektriği artırabilirsiniz.
seri bağlarakta gerilimi artırırsınız.

Araçlarda 12V 7A akü kullanılıyor muydu?

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri