Endüktif reaktif reaktif kapasitif olayı

enduktif

Üye
Bu yıl bağlantı gücü 50 kVAve üstünde olanlar 01,01,2008 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere çektikleri aktif enerji miktarının uüzde yirmisini(20)aşan şekilde endüktif reaktif enerji tüketimleri veya aktif enerji miktarının yüzde onbeşini (15)aşan şekilde sisteme kapasitif reaktif enerji vermeleri halinde reaktif enerji tüketim bedeli odemekle yükümlü olacaklardır.

şimdi benim sorum benim işletmem de aktif ile endüktif arasındaki sonuç %17 kapasitif ise 0 yani diğerleri ile bir sonucu yok.bu benim reaktif enerji bedeli ödeme gibi bir duruma götürürmü
anlamadığım şey endüktif reaktif reaktif kapasitif olayı bunu bana açıklarmısınız_?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
endüktif kardeşim.Söylediğiniz değerlerle cezaya girmezsiniz.Ancak,17 rakamı biraz kritik rakam,13-14
olacak şekilde ayarı biraz daha aşağı çekebilir iseniz,olası problemleri baştan engellemiş olursunuz.

sen günlük farkı aldınmı % de kaç değerlerdesin _?
önce bunu bulmalısın derim_?

teşekkürler kardeşim eyvallah aşşağı çekmeğe çalışıyorum kompanzazyon panomdaki kondanstörleri yenisi ile değişytiriyorum günlük kontrolüm altında tutarak bukonuyuda aşmaya çalışcam ilgine teşekkür ederim

enduktif ' Alıntı:
şimdi benim sorum benim işletmem de aktif ile endüktif arasındaki sonuç %17 kapasitif ise 0 yani diğerleri ile bir sonucu yok.bu benim reaktif enerji bedeli ödeme gibi bir duruma götürürmü
anlamadığım şey endüktif reaktif reaktif kapasitif olayı bunu bana açıklarmısınız_?

Kondansatör kademelerinde gerekli düzenlemeleri yaparak rahatlıkla düşürebilirsiniz.

merhaba ben de de arkadaşın sorununun tam tersi var endüktif sabit kapasitif gidiyor ne yapmalıyım?

merhaba ben de de arkadaşın sorununun tam tersi var endüktif sabit kapasitif gidiyor ne yapmalıyım?

İşletme yükleri, kompanzasyon panosu bilgileri, röle marka modeli ve ayarları, ölçümün ne şekilde yapıldığı (primer, AG) hakkında detaylar gerekli.

sisitemdeki yüde olarak verdiğiniz rakan normal ama iyi bir kompanzasyon yapmak istersen şu işlemleri bak
işletmedeki fazlar üzerinedeki yükler dengelimi
işletmenin çalışma süreleri yani gece gündeüz hafta içi hafta sonu gibi çalışmalar
işlemedeki kondansatürlerin sıralaması nasıl değişken yükler varmı vb işlemleri dikkate alarak kompanzasyon yapman gerekiyor şuan ki verdiğin değer normal

arkadaşlar bilginize en son yaptığım trafo tesisinde verilen enerji müsaadesinde(resmiyazıda) endüktif oran %14, kapasitif%10 istenmektedir. 2009 yılına ait oranlarıdır.....
herkesin bilgisine....iyi çalışmalar.....

arkadaşlar bilginize en son yaptığım trafo tesisinde verilen enerji müsaadesinde(resmiyazıda) endüktif oran %14, kapasitif%10 istenmektedir. 2009 yılına ait oranlarıdır.....
herkesin bilgisine....iyi çalışmalar

bu nezaman yürürlüge girdi:confused::confused:

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri