Kompanzasyon işi yapmadım ama teknik bilgim var işe nerden başlayacağımı bilmiyorum.

arkadaşlar benim bi sorunum var 35 kw lık bir işletmeye kompanzasyon yapılmasını istemiş tedaş
ancak bende hiç kompanzasyon işi yapmadım ama teknik bilgim var işe nerden başlayacağımı bilmiyorum
acaba ne tür malzeme seçmeliyim ve ne kadar kondastör takılır malzeme listesini çıkarabilirmisiniz tşkk

Moderatör tarafında düzenlendi:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
forumu biraz incelersen tüm sorularına yanıt bulabilirsin arkadaşım

arkadaşlar kapasitif yükü tek fazlı balast ve trafo yardımıyla düşürmek istiyorum bu konuda tecrübesi olan varsa lütfen baulaşsın bağlantı şekli ve oran lar hakkında 200 VA lik bir tek fazlı trafo boşta çalışırsa ne kadar kapasitif yükü kompanze eder

sayın sanatkar bahsettiğin şekilde balansla kapastif yükü engelleme oluyormu bilmiyorum ama bu kapastif yükü şönt reaktörü ile önlemek daha iyi olur diye düşünüyorum.
kolay gelsin

arkadaşlar kapasitif yükü tek fazlı balast ve trafo yardımıyla düşürmek istiyorum bu konuda tecrübesi olan varsa lütfen baulaşsın bağlantı şekli ve oran lar hakkında 200 va lik bir tek fazlı trafo boşta çalışırsa ne kadar kapasitif yükü kompanze eder
sen bize kompanzasyonun kapalıyken ve kapastife girdigin saatlerde 1 saat lik aktif reaktif ve kapatif degerlerini yazarsan daha çok yardımcı oluruz
sistemlede biraz daha bılgı verirsen
ups den kaynaklanıyor gibi bir sıkıntın var gibi
ups ise kaç kw monefaz trifaz mı
ne tür bir kompanzasyon sisteminiz var
BALANSLA UGRAŞMANDAN ZİYADE şönt reaktör ÖNERİRİM (ENDÜKTÜF BOBİN)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri