Entes RG3-12c röle bağlantı şeması.

rasık

Üye
merhaba arkadaşlar bir yere kompanzasyon sistemi yapacağım reaktif ve kapasitif gelio entes RG3-12c röle takacam kompanzasyon bağlantı şemasını nerden bulabilirim acaba yardımcı olabilirmisiniz.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Hem endüktif hem de kapasitif oran aşımı söz konusu ise dengesizlik miktarının yüksek olması veya devreye hızlı girip çıkan alıcılar vardır.

Eğer devreye hızlı girip çıkan alıcılarınız varsa ancak tristörlü sistemlerle çözmeniz mümkündür. Bunun için karmetmakina, elektrolojik, alron veya gruparge ile irtibata geçmelisiniz.

Devreye girip çıkan alıcılarınız hızlı değil ise bu durumda dengesizlik miktarının yüksek olma ihtimali karşısında kademe sayısını fazla tutmanız gerekebilir, 12'den fazla gibi.

Merhaba değerli arkadaşlarım. Benim çok acil bir yardıma ihtiyacım var hazır konuyu okurken yazayım dedim
%10 faliyette olan bir fabrikanın kompanzasyon sistemi için bakmaya gittik ilk sorun günlük end.%30 idi
devreye 10 kvar olan kondastörü 15 kvar olarak değiştirerek başladık
ilk başlarda iyi sonuç aldık fakat daha sonra geceleri (düşük yüklerde) end. yazmaya başladı
bende bunun üzürine panonun rgr ve kondastörlerini kontrolden geçirdim
analizlerim: sistem 40 kvar kompanzasyon rgr rölesi 3 fazdan referanslı entes rg3 12cs akım trafosu 100/5
akım trafo oranı 20 girilmiş doğru. sistmde r,s,t,t fazlarına ayrı ayrı monofaze 1.67kvar kondastör bağlanmış
buraya kadar herşey normaldi fakat rgr nin faz girişlerini takip ettiğimde r fazının akım trfosunun rgr de gerilim ucu s fazına giriyor
yani akım trafoları k1 l1 akım trafosunun fazı L2 giriyor bu hatayı röle otamatik olarak algılıyormuş (entes teknik destek öyle diyor)
fakat anlamadığım bağlantıyı düzelttiğimde yani şemadaki bağlantının aynısını uyguladığımda(normalde de böyle olması gerekmezmi)
rölede cos fi ekranında L2 fazı -02,00 gibi oluyor diğerleri normal 800,700 ama bağlantıyı eskisine cevirdiğimde normalleşiyor
şimdi değerli arkadaşlarım konuyu çok uzun anlattım çünkü sorunumu daha iyi anlamanız bana daha iyi yardım etmenizi sağlasın diye
beni dinlediğiniz için ve yardımlarınız için şimdiden allah razı olsun. SAYGILARIMLA

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri