Entes 12 cs Sorunu yardım edin yoksa cıldırıcam

sfenksant

Üye
arkadaşlar ben otelin birine 12 kademeli entesin 12 cs rölesini kullanarak 6 kademesi monofaze olmak kaydıyla kompansazyon panosu yaptım tmş den sonra 3 akım trf kullandım (200/5) gerilimleri ise herhangi bir noktadan şemaya uyarak aldım şebekenin akımları 25 40 60 dı ben bunları düzelterek 35 42 44 yaptım tabi bu bazen değişiklik gösteriyor röle yi bienler bilir sayaç vazifeside yapabiliyor onun için ilk başta sayaç olarak okudum ve oranlar %4 %3 olarak görülüyordu (rölede) onun için hiç ben sayaca dikkat etmedim daha sonra sayacın %36 ve %24 olarak cezalara girdiğini fark ettim fakat ne yaptımsa ben bunu ayarlayamadım başka röle taktım bu oranlar yükseldi ancak bi şey dikkatimi çekti en son gittiğimde akım trf polerite uçlarını röleye götürdüm diğer uçlarıda şöntleyip toprağa götürdüm röleded şöntledim ve akım trf götürdüm işte tam bu sırada röleden gelen toprak ucunu akım trf şönt ucuna deyirdiğimde röle üzerindeki akımların bir anda değiştiğini gördüm ucu çektğimde ise akımlar dengeleniyordu bende bağlamadım şimdi ise %36 ve %24 olarak yine cezaya giriyor

acaba sorun nedir yardım edin ben bu işten bişey anlamadım onlarca kompanzasyon panosu yaptım ben böyle bi sorunla ilk defa karşılaşıyorum

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Kullandığınız röle,çok özellikli ve ayarı şartlara bağlı bir röle.Bu şartlar yerine getirilmediği
sürece sizin isteklerinize uygun çalışmaz.
1-İlk kademedeki grup,trifaze olmak zorundadır.
2-Devrede monofaze gruplar olduğu için,çalışma modu PS 10 seçilmek zorundadır.
3-Hernekadar cihaz bağlantı testi yapıyor ise de,Aktif güç skalasında iken,ekrandan bağlan-
tının doğru olup/olmadığını tekrar kontrol edin.Bağlantı tersliği uyarısı var ise,akım uçlarını
değiştirin.
4-Emniyet yönünden,otomatik Set-up işlemini mutlaka yaptırın
Bu rölenin,set ayarlarının yapılması itina ve sabır istiyor.Uyarılarım ve kullanım kılavuzundaki
uyarılar doğrultusunda bağlantıları gözden geçirir iseniz röle çalışacaktır.Röle, aynı zamanda
sayaç ve analizör olarak çalıştığı için,hataları tespit etmek çok kolay oluyor.Röle aslında çok
kaliteli ve kullanışlı.Bağlantıları,kızmadan,sinirlenmeden bir daha gözden geçirmenizi öneriyo-
rum.Kullanım kitapçığı,Entes'in internet sayfasında var.Kolay gelsin

konu açılmışken ben de bişey sorayım arkadaşlar.
Entesin hem gt 8 hem rg3 12 rölesinde;kondansatör akımlarını ölçmek istersek ,manuel olarak tek tek devreye nasıl alıyoruz?
bana bu konularda yardımcı olabilirmisiniz?

Entesin sadece RG3-12C VE RG3-12CS modellerinde kondansatör test ve öğrenme özelliği var. Diğer modellerin bazılarında sadece otomatik c/k öğrenme vardır.
Bu eski modellerde SET'e 3 saniye boyunca bastığında AUTO çıkar tekrar SET'e bastğında A ON ve A OFFçıkar aşağı oka basarak off konumuna alıp SET yaptıktan sonra yukarı ok'a basarak devreye kademe alabilirsin ,aşağı basarak tekrar çıkarabilirsin

rölelerin çalışma prensipleri çok degişiyor en güzeli kullanılan rölelerin kullanım kılavuzlarına bakmak ve buna göre hareket etmek .yukardaki problemde ben ce de bir ayar hatası var. küçük bir detay gözden kaçmıştır.

Kullandığınız röle,çok özellikli ve ayarı şartlara bağlı bir röle.Bu şartlar yerine getirilmediği
sürece sizin isteklerinize uygun çalışmaz.
1-İlk kademedeki grup,trifaze olmak zorundadır.
2-Devrede monofaze gruplar olduğu için,çalışma modu PS 10 seçilmek zorundadır.
3-Hernekadar cihaz bağlantı testi yapıyor ise de,Aktif güç skalasında iken,ekrandan bağlan-
tının doğru olup/olmadığını tekrar kontrol edin.Bağlantı tersliği uyarısı var ise,akım uçlarını
değiştirin.
4-Emniyet yönünden,otomatik Set-up işlemini mutlaka yaptırın
Bu rölenin,set ayarlarının yapılması itina ve sabır istiyor.Uyarılarım ve kullanım kılavuzundaki
uyarılar doğrultusunda bağlantıları gözden geçirir iseniz röle çalışacaktır.Röle, aynı zamanda
sayaç ve analizör olarak çalıştığı için,hataları tespit etmek çok kolay oluyor.Röle aslında çok
kaliteli ve kullanışlı.Bağlantıları,kızmadan,sinirlenmeden bir daha gözden geçirmenizi öneriyo-
rum.Kullanım kitapçığı,Entes'in internet sayfasında var.Kolay gelsin

arkadaşım fahri beye ilave olarak akım trafosu oranını gir sen girmez isen cihaz 1 olarak alır.

ben buröleden 17 adet taktım hiç bir hata yok süper çalışıyor

akım trafosu ayarlarını röleye girdinmi bide akım ttrafosunun k l ucları ters olmasın bunları yanlıs girersen hesaplamalarda yanlış olabilir
cünkü biz bu röleyi ilk cıktıgından beri kullanıyoruz bir kere problemi cıktı onuda panoyu işler yogun oldugundan birine yardımcı olsun diye yaptırdık k l uçların ters girmiş ve fatura gelene kadar bizde bilmiyoduk fatura gelip cezada oldugunu görünce dirtek müdahale ettik

entes rg3 kolşay kullanım kılavuzu AKIM TRAFOSU ORANI GİRMEK

1-Set tuşuna 3 sn basılı tutunuz.
2-Ekranda AUTO yazısı görülür.
3-Aşağı tuşu ile TRAFO ya geliniz.
4-Set tuşuna basınız.
5-Ekrana CTR gelir.
6-Set tuşuna basınız.
7-En alt ekrandaki displaye Akım trafosu oranı girilir.
Örnek:100/5 Akım trafosu için 20 giriniz.100/5=20
8-Esc ile çıkılır.
9-Ekrana SAVE SET YES gelir.
10-Set tuşuna basılır.

Gerilim Trafosu Oranı Girmek
Gerilim Trafosu yoksa UTR 0001 olacak.

CALC Hesaplama Programı Seçmek
Sayaç Dijital ise 1
Sayaç Mekanik ise 0
AUTO SETUP YAPMAK İÇİN

3-Tekrar Set tuşuna basınız.
4-Ekranda OPE RATI görülür.
5-Yukarı tuşuna basınız.
6-Ekranda SET UP yazısı görülür.
7-Set tuşuna basınız.
8-Ekranın alt displayinde OFF yazısı görülür.
9-Yukarı tuşuna basarak ON yapınız.
10-Set tuşuna basınız.
11-Röle kademeleri tanımaya başlayacaktır.

SIFIRLAMA İŞLEMLERİ

3-Aşağı tuşu ile SİLME ye geliniz.
4-Ekranda RESET yazısı görülür.
5-Set tuşuna basınız.
6-Alt displayde ALAR yazısı görülecek.
7-Set tuşuna basınız.
8-Alt displayde NO yazısı görülür.Yukarı tuşu ile YES yapınız.
9-Set tuşuna basınız.
10-Tekrar yukarı tuşuna basınız.
11-Ekranda RATE görülecek.
12-Set tuşuna basınız.
13- Alt displayde NO yazısı görülür.Yukarı tuşu ile YES yapınız.
14-Set tuşuna basınız.
15-Tekrar yukarı tuşuna basınız.
16-Ekranda ENR9 görülecek.
17-Set tuşuna basınız.
18- Alt displayde NO yazısı görülür.Yukarı tuşu ile YES yapınız.
19-Set tuşuna basınız.
20-Esc ile çıkınız.
21-Ekranda SAVE SET YES yazısı görülecek.
22-Set tuşuna basınız.

kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri