Kompanzasyon ve Harmonikler İki Güzel Sunum

1) Alçak gerilim kompanzasyon sistemlerinde tasarım ve ekipman seçimi

2) Alçak gerilimde kompanzasyon çözümleri ve harmonikler

Ekli dosyalar

• kompanzasyon_ve_harmonik.rar
    3.5 MB · Görüntüleme: 153
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
kardes herkes guzel olmus dıyorda ben bu sunum u ındıremedım benım mailime atarsan sevınırım proje ıcın yetıstırmem gereklı. *****@gmail.com şimdiden tesekkurler

Moderatör tarafında düzenlendi:
01/01/2008 den itibaren, 50 kva üstü 20-15, 50 kva altı 33 - 25 tir.

Arkadaşlar 01.01.2008 den itibaren, 50 KVA üzerinde olan değerler 20-15, 50 KVA nın altında olan değerler de 33-25 şeklinde kabul edilmiştir.

Arkadaşlar 01.01.2008 den itibaren, 50 KVA üzerinde olan değerler %20-15, 50 KVA nın altında olan değerler de %33-20 şeklinde kabul edilmiştir. Düzeltilmiştir. Yazım hatası olmuş. Sevgilerimle...

ocak 2008 den itibaren reaktif oranları  olarak belirtilmiştir

iyi akşamlar arkadaşlar benim bir sorum olacak fabrikada kullandığımız jeneratör yaklaşık 3-4 aydır frekans arızasına geçiyor boşta çalışırken sorun yok ama yüke bindikten kısa bir süre sonra jeneratör kapanıp frekans arızası veriyor servis getirdik makinaların harmonik ürettiğini söyledi bende bu arızanın 3-4 aydır yani yeni başladığını söyledim makinalar yaklaşık 5 yıldır çalışıyor bana yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim :-[

fahri yetiş ' Alıntı:
01/01/2008 den itibaren, 50 kva üstü 20-15, 50 kva altı 33 - 25 tir.

33kw olan işletmem %20/15 olarak reaktifimiz %25 teydi ceza ödemiştir.
bilginize.
50kva ya göre 40kw olmalıydı taksim 30 kw ve altı dedi..

yer:ist.

Hazır bilgileri irdelemeden kullanmak bazen böyle sonuçlar doğurabiliyor.Bilgiyi maalesef yanlış vermi-
şim.Endüktif 20 olmalı idi.Forumda doğru bilgiyi 99 arkadaşım vermiş olmasına rağmen,100.olarak
benim verdiğim bilgiye itibar ederek ! cezaya girilmiş olmasına çok üzüldüm.Buradan herkese ders çı-
kıyor.Bu konularla ilgili en güvenilir kaynak EPDK bilgileridir.

sisteme işletmede harmoniklere bakarak sisteme harmonik filtre takarak sorunu çözebilirsin

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri