31.5 KV lık Enerji Taşıma Sistemi

ata_1983

Üye
merhaba arkadaslar,

Bir konuda fikirlerinizi almak istiyorum. 2x400 kW lık iki motoru besleyecek bir enerji taşıma sistemi tasarlıyorum. Şalt ünitesinden motorlarımın bulundugu sisteme 31,5 kv luk enerji kablosu gelecek. Ben bu enerji ile 6 Kv luk motorları besleyecegim. Trafoyu nereye koymalıyım? Şalt ile trafo arası kablo ne olmalı? trafo nerede olmalı?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Tedaş'tan proje geçirmek zorunda iseniz,şalt-trafo arası kesitin asgari 95 mm2 olması isteniyor.Trafo-
nun,tabiiki motorlara en yakın noktada olmasında yarar var.Motor nominal akımınız 40 A. civarında ola-
cağı için,25 mm2 rahatça işinizi görür.Kesitleri,gerilim düşümü yönünden tahkik ederseniz,yararlı olur.
Motor kablolarını,5,8/10 kv olarak seçmeniz daha uygun olur.

mrb arkadaşlar. ya benim iş yerinin şehir şebekesi ile işyeri arasındaki kablo yandı. yaklaşık 50 kvalık bi güç işyerim ve 100 metre mesafe var. kablo kaç liradır acaba

2500 lira civarı 3*25*16 100 metre fiyatı

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,799
Son üye
ferhatakpolat

Yeni konular

Geri