Kablosuz Elektrik İletimi

toprakçı

Üye
herkese merhabalar.acaba elektromanyetik dalgalarla elektrik enerjisi iletimi ile ilgili bilgisi olan varmı.teslanın bu konuda bazı çalışmalarının olduğunu okumuştum.konuyla ilgilenen arkadaşlardan bu konuda döküman vs alabilirsem sevinirim.şimdiden teşekkürler. :)

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
nikola tesla adında amerika ya sonradan yerleşmiş bir amerikalının bu konuyla ilgili ilginç araştırmaları ve deneyleri var. bu isimle aratırsanız,ingilizcenizde varsa oldukça bilgi sahibi olabilirsiniz.kolay gelsin.

http://www.alternaturk.org/haber85.php

bu linkte buna benzer bir konu var

MIT bünyesinde yapılan araştırma sonucunda kablosuz enerji iletimi sağlandı:

cevaplar için çok teşekkür ederim arkadaşlar.

başlığı okumak bile içeriği görmeme gerek kalmadan heyecanlanmama yetiyor :eek:

haklısınız.konu çok heyecan verici.aslında basit bir deney yapmayı düşünüyorum bobin kullanarak.ancak elektrik ve manyetizma konusunda yeterli bilgi edinemiyorum bir türlü.elektromanyetik dalgalar,frekans,genlik,dalgaboyu gibi konularda bir kaynağa ihtiyacım var.

tesla bu olayı zamanında başarmıştır. 40 km mesafedeki lambalara kablosus enerji vermiş zamanının en büyük dehalarından biridir. alternatif akımın babasıdır.

Arkadaşlar kablosuz elektrik iletimi nasıl yapılıyor bilen var mı acill cevap lütfen

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri