kablo kodları

yakupakgul

Üye
Iyı gunler:

Arkadaslar bana `vvg` `ввг`kablonun yanmaz cinsi lazim, kodunu tam olarak bilen varmi aceba?

Aslinda kablo kodlarinin bulundgu bir liste bulabilsem turkce cok iyi olacak,

Ben biraz daha arayayim en iyisi,

V V G serisi yanmaz kablonun odunu aramakayim, BBG de olabilir, rusca yazilisi ввг dir,

Konu hakkinda bilgisi olan Muhendis ve Tekniker arkadaslarim cevap verirlerse sevinirim,

Gorusmek uzere,,,

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
ne kastettigini anlamadim ama '' Tipinidr gormek onemli '' bbg ile bbg ng arasindaki tek fark ng yangina dayanikli olmasi

Merak ettigin sekli semali ise kotu bi kablo rengi siyah ve pudrasi yok bukerken bile kisa devre olma ihtimali var kablonun soyulmasi da cok zor dis ceperdeki izalasyon damarlarin seklini disari veriyor tavaya yatirmak zor

bu konuda uzman bir firma var . 2m kablo . firekab diye yangına dayanıklı bir kablo üretiyorlar. sitelerinde gerekli tüm detaylar var. ilgilenirsen link aşağıda.

www.2mkab.com.tr

vvg ne bilmem ama biz rusyada yanmaz kablo olarak 2XH fe 180 yada N2XH fe 180 kullaniyoruz siyahi nyy kaploya cok benziyor turuncu rengide var tek farki asiri hafif olmasi ve bakirin uzerinde yanmaz bir bez sarili olmasi bunun haricinde gozle gorulur farki yok izoleside tutusup resmen yaniyor.

Sayin Yakupakgul,
VVG-HG olarak bahsettiginiz kabloda bir harf yanlis yazilmis olabilir mi ? Sozgelimi, aradiginiz kablo VVG-NG veya VVG-HL sembollerinden birisi olabilir mi ? Saygilar

hicbirsey ' Alıntı:
Sayin Yakupakgul,
VVG-HG olarak bahsettiginiz kabloda bir harf yanlis yazilmis olabilir mi ? Sozgelimi, aradiginiz kablo VVG-NG veya VVG-HL sembollerinden birisi olabilir mi ? Saygilar

Ozur Diliyorum, Kablo kodu VVG-NG ruscasi ВВГ-НГ parmagim sursmus, uyraniz icin tesekkur ederim.

VVG-NG Kablolar hakkinda sunlar soyleyebilirim :
Bunlarin hem ic damar izoleleri hem de dis kilif izoleleri PVC malzemesinden yapilmis olup, alev geciktirici ( Flame retardant ) ozellige sahiptir . PVC icermesi sebeiyle halojen free ozellikte degildir. NYY ile N2XH arasinda bir kablodur. Dis ortamda, sabit ( Beton kablo kanal icine vs ) yatirilmak uzere kullanilmasi uygundur. (Topragin altina direkt gomulmeye uygun degildir ). Bakir ozlu ve Un=660-1000 Volt nominal gerilime sahiptir.

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,918
Son üye
mustafa 909

Yeni konular

Geri