Kombi genleşme tankı

badwet

Üye
Merhabalar,evimde kullandığım viessmann witopend 100 kombinin genleşme tankınının membranı yırtık, ben kombiyi kapattığımda tazyik düşüyor,tekrar yaktığımda ısınmayla beraber yükseliyor.Servise sorduğumda dünyanın parasının istiyor,başka marka bir kombinin genleşme tankını kombiye takabilirmiyim.Yani şöyleki başka bir genleşme tankını aldığımda bağlantı yerleri birbirine uymayacak ve ben bunları flexible boruyla ve araya redüksiyon koyarak birbirine irtibatlasam olurmu.aklıma takılan araya koyacağım flexible boru yarın öbür-gün sorun çıkarırımı?

Takacağın yada değiştireceğin genleşme tankının hava basınç ayarını iyi yapman lazım yani tank boşken her hangi bir hava saatiyle yaklaşık10-12 hava buda 1 bar hava olması gerekiyor buna dikkat ettiğin sürece bi sıkıntı olacağını sanmıyorum zaten üzerinden çıkan genleşme tankında bunu belirten bir etiket gibi bişey vardır.

Sent from my C6603 using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

Tekrar merhaba,kombimin genleşme tankını değiştirdim ve havalarını aldım herşey normale döndü,bütün bu işlemleri bitirdikten sonra devirdaim pompasının üzerindeki etikete ve yan tarafındaki küçük seçici kumanda koluna takıldı II ve III konumu var benimkisi III'te duruyor etikette yazdığına göre II'de durursa 75W III'te durursa 110W güç harcıyor yani pompa deviriyle alakalı doğru mu? konumunu II'ye alırsam sıkıntı olurmu??

Ekli dosyalar

• 2013-12-09 13.45.59.jpg
    2013-12-09 13.45.59.jpg
    97.9 KB · Görüntüleme: 22
Tekrar merhaba,kombimin genleşme tankını değiştirdim ve havalarını aldım herşey normale döndü,bütün bu işlemleri bitirdikten sonra devirdaim pompasının üzerindeki etikete ve yan tarafındaki küçük seçici kumanda koluna takıldı II ve III konumu var benimkisi III'te duruyor etikette yazdığına göre II'de durursa 75W III'te durursa 110W güç harcıyor yani pompa deviriyle alakalı doğru mu? konumunu II'ye alırsam sıkıntı olurmu??
3 te kalsın.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri