Termosifon Sesleri

imas

Üye
Arkadaşlar termosifonum evdeki soğuk su musluklarını açınca kuş sesi çıkarıyor, internette bununla ilgi sorunları okudum fakat çözüm bulan yok. Bilgisi olan var mı?

Arkadaşlar termosifonum evdeki soğuk su musluklarını açınca kuş sesi çıkarıyor, internette bununla ilgi sorunları okudum fakat çözüm bulan yok. Bilgisi olan var mı?

Darbe şeklinde,hafif çekiç sesleri şeklinde olanları “su koçu”'da denilen,boru içindeki suyun bir geri tepkisiyle oluşur.Kuş sesleri (Yüksek frekanslı ve çok ince sesler) ise,armatürlerin,bataryaların,tek olarak bulunan muslukların,çok sık veya hiç kullanılmayan bu tek musluklardaki contaların ezilerek simetrisini kaybetmesi,su basıncının bu kullanılmayan noktalarına gelip,beklemesinde veya musluklardan birinin açılmasında,bu kör ve kritik noktalarda kalan bu suyun,bozuk musluk contaları nedeniyle istenmeyen bir geri basınç,iç basınç oluşturmasıyla meydana gelebilir.Veya kör tapa konulup da su kaçırmasa bile çok iyi sıkılmayan,gözden kaçabilmiş bazı bağlantı noktalarından da kaynaklanabilir.Hepsini ayrı ayrı gözden geçirmeniz ve deforme olmuş musluk,batarya contalarını yenileriyle tam değişmenizde bu sesler muhtemelen de yok edilebilir.Başıma geldiği için oradan biliyorum.Kolay gelsin.

İlave olarak şofbeniniz size "Hava" yapıyor olabilir!

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri