rezistansları seri bağlamak iyi mi

aris73

Üye
işletmede kullandığım folyo ısıtmaya yarayan rezistans var. bu rezistanslar camlı (normal soba rezistansı) paralel bağladığımda rezsitans kırılıyor. acaba seri bağlasam nasıl olur bilgi verirseniz sevinirim

Seri bağlarsanız,güçleri azalır.
örneğin iki tane 1000 wattlık rezistansı seri bağlarsanız,artık o rezistansın gücü 1000 watt tan daha düşük olur,verdiği ısı azalır.Her seri bağlayışınızda direnci artar ve gücü düşer.
Paralel bağladığınızda rezistans neden kırılıyor onu anlamadım?

[ Paralel bağladığınızda rezistans neden kırılıyor onu anlamadım?[/QUOTE]
Kırılıyor derken camın içindeki rezistans teli kırılıyor. Ben de anlayamadım açıkcası belki de fazla kullanımdan olabilir diye düşündüm. Bunu seri bağlamak benim için iyi olacak kanısındayım hiç değilse işletmedekiler rezistansın fazla ısıtmasından şikayetçi idiler. bu sayede şikayetlerden kurtulmuş olacam. teşekkürler bilginiz için

mustafa arkadaşımın dediği gibi seri bağlaya bilirsin ama güç düşer....yapman gereken resistans teli alıp.malumun 0.10 mm den 6mm kadar teller var.onları tek parça olarak kullanmak.ama güç düşsün diyorsan seri bağla derim........

Seri bağlarsan Herhangi birinde problem olursa diğerleride çalışmaz. Bence sen dimmer kullan herbiri için. Böylece istediğin sıcaklık ayarınıda yapmış olursun.

o kadar güçü karşılıcak dimmer varmı rezistansların toplam gücü ne kadar

Seri bağlarsan Herhangi birinde problem olursa diğerleride çalışmaz. Bence sen dimmer kullan herbiri için. Böylece istediğin sıcaklık ayarınıda yapmış olursun.

bence dimmere gerek yok seri bağlamak daha iyi gibi geldi bana yardımlarınız için teşekkürler

rezistanslar seri bağlanabilmesi için güçleri eşit olması lazım.sanırım bunuda dikkate alıyorsunuzdur.bildiğiniz üzere seri bağlanan rezistanslarda güçler eşit olmadığında biri yanar.

usta rezistansların gücü ısıttığın bölge için fazla rezistanslarını solid stat röleler ile gücü istediğin seviyeye çekersin ikinci bir seçenek makinan uygun gücü hesaplayıp yeni rezistans yaptırırsın diğer bir seçenek tristörlü pwm kontrolü yapan özel sürücülerle gücü istediğin seviyede kullanırsın birde şu var rezistanslarının kontrolünde yanlış uygulama olabilir kuartzlarda tel kopması çok olur sistemi görmeden yorum yapmak zor

rezistanslar seri bağlanabilmesi için güçleri eşit olması lazım.sanırım bunuda dikkate alıyorsunuzdur.bildiğiniz üzere seri bağlanan rezistanslarda güçler eşit olmadığında biri yanar.

Kusura Bakma ama kardeş sen cidden elektrikçimisin

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri