Elektrikli Şofben Isıtıcı Sorunu

musician

Üye
Elektrikli şofben kullanıyorum Aslında şofbenin hiç bir sorunu yok ama Su tasdikli olmadığı için ısıtıcı devreye girmiyor. bir kaç yerden bana söylenen ( eğer otomatiği iptal edersem) direkt çalışır dediler. Bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz lütfen?

Konu başlığının açık ve belirgin olması gerekmektedir.

Forum Kurallarını Okuyunuz.

Düzenleme: Roboelektronik

Kontağı şöntlemek tehlikeli olur.Basıncınız hep böyle olacak ise,soğuk su devresine,küçük bir hidrofor
koymak, en sağlıklı yoldur.

Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim. Soğuk su devresine hidroforu nasıl yerleştirecem.?Bunu nasıl yapacam?

Bu durumu,su tesisatçısı ile görüşmeniz gerekiyor.En uygun yer,sayaçtan hemen sonra bağlanmasıdır.

sakın direk baglama sonra ısıtıcı su kesilince devrede kalır ve patlar ayrıca tehlike oluşturur.!!!!

yardımlarınız için teşekkür ederim ama benim merak ettiğim Su tastikli olmadığı zaman neden çalışmıyor? benim yapmak istediğim onu iptal etmek.. başka bişeyi direkt bağlamıyacam... Teşekkürler..

Su girişinin olduğu yerde basınç swici var ve ısıtıcının beslemesi swiçten geçer.yeterli basınç olmadığından basınç swici kontak vermez. Şofbeninizi biraz daha aşağıya montaj ederseniz ne kadar yararı olur bakın isterseniz.Yada su deposu olsa da yararlı olabilir

teşekkürler acilstop. peki o swici nasıl çıkartabilirim?. çünkü şofben pekte yüksek bir yerde degil.

Şofbeni söktüğünde su girişinin olduğu yerde.Fark edeceksin.Arkadaşlarında dediği gibi sökmen hata olur.Eğer sana sunulan çözümler uygun değilse;termosifon kullanabilirsin.Bunların kendi içinde kazanları vardır.İncelemen için örnek site http://www.termosifon.net/

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri