Vaillant Kombi f 28 Arızası

özkan34

Üye
degerli arkadaslar vaillant kombim var kendi kendine f 28 arızası veriyor resetliyorum fakat düzelmiyor acaba bu konu hakkında bılgısı olan bir arkadasımız bana yardımcı olabılır mı???:eek:

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
cihazın çalışması sırasında durması 3 ateşleme denemesinden sonra alev oluşmaması.
gaz giriş basıncının düşmesi yada yanlış ayar yapılması iyonizasyon akımında kopukluk ateşleme trafosu arızalarına
voltaj dusmesı ve resetle gecer
sık yapmaya başlarsa iyonizasyon cubugunun ucu kararıyor ve karta bılgı gonderemıyor ondan da olabılıyor.

İyanizasyon elektrodu temizlenecek düzelmez ise servis çağırın

kardeş aynı kombi bendede var f 28 bacanın tıkalı olmasından kaynaklanıyor geçen günlerde
aynı hata bendede vardı üst komşunun astığı çamaşırlardan biri benim kombinin bacasının üstüne düşmüş
baca kapanınca kombi devre dışı. en azından servisi bir ara hata kodunu söyle yardımcı olurlar kolaygelsin.

Bu hata ile karşılaştığınızda önce gaz vanasını kontrol ediniz. Yine kombiyi gözlemleyin alev hiç oluşmuyor mu veya alev oluşuyor 10 sn içinde sönüyor mu ? Eğer 10 sn içince sönüyor 3 deneme sonrasında arıza kodu veriyor ise iyon elektrotu temizleyin.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri