Chiller Konusunda Bilgi

bilgilendirmeler için tşkk

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
su soğutmalı hava soğutmalı 5 hp den 180 hp kadar vidalı pistonlu chiller üniteleri ile ilgili mekanik veya elektiriksel aklınıza ne takılıyorsa sormak istiyorsanız cevaplamaya hazırım bunu dışında klima santrali.soğuk oda şok odası hassas klimalar.vrv f değişken debili sistemler soğutma kulesi anlıyıcağınız soğuk enerji ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları cevaplamaya hazırım mail adresim lokman22_22hotmail.com buradanda ulaşabilirsiniz çalışma hayatınızda başarılar dilerim

bir şekilde chiller grubunun çalışma ve durma derecelerini değiştirdim ben arkadaşlar.
fakat sistem çalışmaya başladığı zaman sistem 1 soğutma grubu 1 yada 2 arıza switches on arızası veriyor 2 dk yada belirli bir zaman sonra sistem 1 soğutma grubu 1 yada 2 arıza switches of arızası alıyorum. 2 tane chiller grubu var hangisini çalıştırırsam çalıştarayım aynı arızayı alıyorum sorun nerede olabilir acaba ?

benim soğutma sitemindeki kontrol elemanları(TGV,OGV,KILCAL,PROSESTAT,flow switch vb) hakkında ödev hazırlamam lazım bana yardımcı olurmusunuz.

sen öğrenci değilmisin ? öğrenciliğin anlamı mı değişti yoksa .... ne hale gelmişiz....

öğrenciyim ama malum eğitim sistemimizdeki sorunlardan dolayı bu tür şeyleri bizim araştırıp öğrenmemizi istiyorlar derse giren hocalarımız hiç birşey bilmiyorlar aksine biz öğrendiklerimizi hocalara öğretiyoruz.. ben burda bu işle ilgili bilgisahibi olmak için burdayım. öğrenciyim diye herşeyi bilmek zorunda değilim herşeyi sırasıyla öğreniyorum çok şükür şimdide bu işde çalışıyorum. arkadaşlar hepinze verdiniz bilgilerden dolayı teşekkürederim..

Son düzenleme:
Mas otomasyon sitesinde sistemlerin neden ve nasıl kullanıldığına dair bilgiler bulabilirsiniz. Kolay gelsin.

Saygılar...

öğrenciyim ama malum eğitim sistemimizdeki sorunlardan dolayı bu tür şeyleri bizim araştırıp öğrenmemizi istiyorlar derse giren hocalarımız hiç birşey bilmiyorlar aksine biz öğrendiklerimizi hocalara öğretiyoruz.. ben burda bu işle ilgili bilgisahibi olmak için burdayım. öğrenciyim diye herşeyi bilmek zorunda değilim herşeyi sırasıyla öğreniyorum çok şükür şimdide bu işde çalışıyorum. arkadaşlar hepinze verdiniz bilgilerden dolayı teşekkürederim..

Haklısın okulların bu bolumlerı yaklaşık 10-12 yıllık olmasına rağmen hocalar sadece ezbere bilgi veriyorlar kendilerinin ne saha bilgileri var nede tecrube... 2 sene staj yapmama rağmen pek bi seviyeye gelemedim fakat daha yeni yeni öğrenmeye başlıyorum.Eğitimciler biraz ilgili ve tecrubeli olsa eğitim doneminden sonra öğrenciler sadece cihazları öğrenmeye çaba gösterecekler ama nerrdeee....

electrics selam,

Chiller cihazlarında bir sürü model ve kompresör çeşidi olduğu için, çok farklı çalışma çeşitleri olabiliyor. Birden çok kompresörlü bir sistem ise, chiller'den istenilen su sıcaklığına göre kompresörleri devreye alır. Bir anda tüm kompresörler devreye girmez. Yarı hermetik pistonlu, yarı hermetik vidalı kompresörlerde kapasite kontrolüde vardır. Kompresörler -15 kapasiteden 0 kapasiteye kadar kontrol edilebiliyor.

İzın verirsen bazı şeyleri düzeltmek istiyorum kompresörler suyun sıcaklığına göre değil soğutma yüküne gore kalkıyor boyle dersen tek kompresörlede çok rahat bi şekilde istenilen sıcaklığa ulaşabilir. Ve şuanda yuzde 25 den aşağı bi şekilde kaldırış yapılamıyor bildiğim kadarıyla...(tabi kompresör yıldız-ücgen yerinde frekans konvertorü ile kalkmıyorsa ).

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri